Sprawdź:
Zobacz:
Ankieta
Pytanie: wybieramy odkrycie tygodnia  (Głosowanie skończone: 29-06-2017 14:06:41)
New Glory - For My Love - 3 (5.2%)
William Deach - Another Chance - 4 (6.9%)
Crismes Rose - Pandora - 4 (6.9%)
Wow - Bring On The Men - 6 (10.3%)
Antonella - Supersonic Level - 2 (3.4%)
Doris - I'm Sailing Through My Fantasy - 5 (8.6%)
Maika - Tendre Violence - 0 (0%)
Business - Moon Light Field - 1 (1.7%)
Cetu Javu - A Donde - 6 (10.3%)
Between The Sheets - Congo - 1 (1.7%)
The Helicopter - Girls Wake Up - 4 (6.9%)
Information Society - How Long - 1 (1.7%)
Astaire - In The Name Of Love - 4 (6.9%)
Ilja Zamaleev - Ty Ne Dumaj - 2 (3.4%)
Lucie - Alpha - 3 (5.2%)
Jane Hill - Kiss Her - 2 (3.4%)
Schirone - Un Estate Fortunata - 3 (5.2%)
Goldie Ens - You Are Lost In Your Greed - 2 (3.4%)
Tuesday - Let's All Play (Some Music) - 5 (8.6%)
Głosów w sumie: 9

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek:

Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 255

 (Przeczytany 891 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
NetManiak
Administrator
Forumowicz
*****

Pomocna dłoń: +28/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Debiut: 2001/08/14
Wiadomości: 10987


Ojciec Założyciel ;-)


« : 25-06-2017 14:06:41 »

Witam. Uśmiech

Zaczynamy kolejną plebiscytową rundę. Na Wasze głosy czeka aż dziewiętnaście muzycznych perełek.
Tym razem można (a nawet trzeba ;-) ) zagłosować na osiem ulubionych piosenek.

Zapraszam zatem do słuchania i delektowania się wzpaniałą muzyką, życząc niezapomnianych, muzycznych wrażeń. Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie. Papa

« Ostatnia zmiana: 25-06-2017 14:06:47 wysłane przez NetManiak » Zapisane

Nie pozwól by inni zepsuli Twoją ulubioną listę
przebojów! Zagłosuj na nową TOP80 Dance Chart
Giovanna
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +10/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Debiut: 2008/12/09
Wiadomości: 333WWW
« Odpowiedz #1 : 25-06-2017 20:06:54 »

New Glory - For My Love (1985)
Włoski duet, w skład którego wchodzili Leo Fabrizio i Lorenzo Lavagetti.
„For My Love” to strona B singla „My Only Chance”. Utwór znalazł się też na jedynym albumie duetu - „New Glory” z 1985 r. Autorami utworu są Maurizio Fabrizio, Salvatore Fabrizio i Bruno Laurenti (aka Laurex), który pisał dla m.in. Violi Valentino, Riccardo Fogliego, Massimo Di Cataldo czy Gianniego Morandi.

William Deach - Another Chance
Jedyny singiel włoskiego projektu. Udzielał się w nim klawiszowiec Amonti Enrico i wokalistka Danila.

Crismes Rose - Pandora (1988)
Autorzy utworu „Pandora” to Jacques Lennoz, Louis Coppaloni i Elizabeth Wiener, ur. 23 listopada 1946 r. francuska aktorka, kompozytorka i piosenkarka.

Wow - Bring On The Men (1983)
Wow to jeden z wielu projektów Bobby'ego Orlando.
Bobby Orlando (właśc. Robert Phillip Orlando) to amerykański multiinstrumentalista, producent i kompozytor, tworzący w stylu disco/hi-nrg, znany ze współpracy z m.in. Pet Shop Boys, The Flirts czy Divine. Założyciel "O" Records, Bobcat Records, Memo Records i Meno Vision.
Singiel „ Bring On The Men” został wydany w 1983 r. Autorem utworu jest Bobby Orlando. Na stronie B singla znajduje się wersja instrumentalna.

Antonella - Supersonic Level (1988)
Drugi singiel Antonelli Ferri.
Autorami utworu są Bruno Rosellini i Fabrizio Baldoni (członkowie grupy Finzy Kontini) oraz Naimy Hackett - amerykańska wokalistka, chórzystka i autorka piosenek, która wraz z Maurizio Bassi napisała wszystkie utwory do albumu Baltimory - „Living In The Background”, pisała też m.in. dla Klein & MBO, Sabriny, Taffy, zespołu Scotch, The Back Bag i projektu Den Harrow.

Doris - I'm Sailing Through My Fantasy (1988)
Dorotea Dragovi, lepiej znan jako Doris Dragović, to ur. 16 kwietnia 1961 r. w Split, chorwacka piosenkarka i autorka piosenek, aktywna od 1982 r. do dziś. Była reprezentantką Jugosławii na Konkursie Eurowizji 1986 z piosenką „Zeljo Moja” oraz Chorwacji w 1999 r. z piosenką „Marija Magdalena”. W latach 1982-1986 była wokalistką zespołu More. W 1986 r. rozpoczęła karierę solową. Wydała kilkanaście albumów w latach 1985-2014. Jednym z jej najbardziej znanych utworów jest „Hajde Da Se Mazimo”.
„I'm Sailing Through My Fantasy” to utwór ze strony B singla „Anita” z 1988 r. Autorami nagrania są Z. Laurence i Zrinko Tutić - chorwacki piosenkarz pop, producent, kompozytor i autor tekstów piosenek, właściciel wytwórni Tutico.

Maika - Tendre Violence (1986)
Jedyny singiel projektu. Autorami utworu są Ulie Schwab i Jean-Jacques Egli ze szwajcarskiej grupy Sweet People. Na stronie B znajduje się też utwór „Berlin”.

Business - Moon Light Field
Jedyny singiel projektu. Na stronie B znajduje się wersja instrumentalna. Autorem i aranżerem utworu jest Mario Di Giacomo, włoski perkusista, klawiszowiec i producent, autor piosenek i założyciel wytwórni CUT Records, w latach 90-tych posługiwał się pseudonimem Halbertras, natomiast po roku 2000 znany jest jako Mdjaxx.
Współaranżerem utworu jest Roberto Rossi, włoski klawiszowiec, basista, kompozytor i producent, na początku lat 90-tych klawiszowiec Erosa Ramazzotti. Był producentem wykonawczym pierwszego albumu Sabriny Salerno - „Sabrina”.

Cetu Javu - A Donde (1989)
Cetu Javu to niemiecki zespół synthpopowy, założony w 1984 r. i działający do 1994. W skład grupy wchodzili: pochodzący z Hiszpanii wokalista Javier Revilla-Diez i klawiszowcy Chris Demere, Stefan Engelke i Torsten Engelke. W ich repertuarze znajdują się piosenki zarówno po angielsku jak i hiszpańsku. Ich największe hity to „Situations”, „Have In Mind” i „A Donde”. Wydali dwa albumy „Southern Lands” (1990) oraz „Where Is Where” (1992).
„A Donde” to singiel z 1989 r. Utwór znalazł się też na albumie „Southern Lands”. Autorami nagrania są Chris Demere i Javier Revilla-Diez.
Po rozpadzie grupy jej wokalista został profesorem geografii na Leibniz University w Hanoverze.

Between The Sheets - Congo (1984)
Równocześnie jako Night Heroes i Between The Sheets wydali maxi singla „Night Heroes”, wierającego covery piosenek Giorgio Morodera czy Justina Haywarda.
„Congo” to singiel z 1984 r. promujący album „Negrito”.
Autorzy nagrania to basista i producent Silvio Puzzolu oraz Guido Guglielminetti -  ur. 15 grudnia 1952 r. w Turynie basista, gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent. Singla wyprodukowała grupa Bagarre. Na stronie B znajdziemy wersję instrumentalną.

The Helicopter - Girls Wake Up (1982)
Hey Tonight to jedyny singiel tego projektu, a utwór Girls Wake Up znajduje się na stronie B. Autorami utworu są Gunther Mende i Michael Hilver.

Information Society - How Long (1990)
Information Society (znana też jako InSoc) to grupa powstała w Minneapolis, działająca w latach 1982-1997 oraz od 2006 do dnia dzisiejszego. Grupa uważana jest za pionierów electro-popu. Ich największe hity to „Running”, „What’s On Your Mind (Pure Energy)” i „Walking Away”. W swoich utworach wykorzystywali sample z serialu „Star Trek” (sezon 1 i 2) oraz filmu „Moontrap”.
Skład grupy zmieniał się, jednak jej filarami są: wokalista, inżynier dźwięku  i twórca muzyki do gier Kurt Harland Larson (Kurt Valaquen), klawiszowiec, producent i założyciel wytwórni Hakatak International Paul Robb oraz basista i klawiszowiec Jack Cassidy.
„How Long” to singiel promujący trzeci album grupy - „Hack” z 1990 r. Autorem utworu jest Paul Robb.

Astaire - In The Name Of Love (1985)
Pod pseudonimem Astaire kryje się Tracy Lee Ackerman - brytyjska piosenkarka i autorka piosenek.
W latach 1973 i 1978 uczyóła się w Gordano School. Współpracowała z Andym Watkinsem, Paulem Wilsonem i Markiem Taylorem. W 1993 r. odniosła sukces, nagrywając z zespołem Q utwór Brendy Russell - „Get Here”. W 1988 r. udzielała się wokalnie na albumie Ricka Wakemana - Time Machine. Występowała też z zespołami coverującymi Abbacadabra, Enigma, Obsession i This Year's Blonde & Mirage. Udzialała chórków dla jazzowo-funkowej grupy Shakatak. Brała też udział w tournee z Boyzone, Dead Or Alive i z Erickiem Claptonem. Obecnie mieszka w Berkshire.
„In The Name Of Love” to singiel z 1985 r. Nagranie napisał Nigel Stock. Utwór znalazł się na obu solowych albumach piosenkarki: „Born To Dance” (1983) i „Astaire Remixed Remodelled” (1989). Na stronie B singla znajduje się też utwór „Shout It Out”.

Ilja Zamaleev - Ty Ne Dumaj


Lucie - Alpha (1988)
Lucie to niemiecki zespół do którego łącznie należeli pochodzący z Berlina wokalista, gitarzysta i autor piosenek Andre Sell, gitarzyści Hartmut Laser (zm. 2014 r.) i Michael Sell, basista Burkhard Laser, klawiszowiec Karsten Sahling, perkusiści: Michael Link, Matthias Kampfenkel i Peter Koschinski.
Grupa powstała na bazie poprzedniego zespołu Sella - Mephisto, który założył na studiach w 1976 roku. W 1981 roku zmienili nazwę na Lucifer, a w 1984 roku na Lucie. Zadebiutowali z utworem „Tanz Auf Dem Wasserturm” w Haus der Jungen Talente w Berlinie. W 1985 roku występowali już za granicą. Sukcesami okazały się piosenki „Traumerei” oraz „Dicht Bei Den Wolken”. W 1987 producentem grupy był Ralf "Bummi" Bursy, a grupa zmieniła kierunek muzyczny na dance-pop. Ich utwory wychodziły na kompilacjach, nie udało im się wydać albumu - uniemożliwiał im to zarząd wytwórni Amiga w czasie istnienia NRD. Debiutancki album „Wind” pojawił się dopiero w 1996 roku i na tym albumie zawarty jest utwór „Alpha”. Kolejny album „Verbotene Liebe” pojawił się w 1997 roku, jednak przeszedł bez echa, a zespół ponownie się rozpadł. Andre Sell nadal działa solowo.

Jane Hill - Kiss Her (1985)
Prawdziwe nazwisko artystki z Minneapolis to Jane Marie Hilleren. W swojej karierze udzielała chórków dla takich wykonawców jak Eddy Huntington, Tom Hooker, Den Harrow (album „Day By Day”) a także dla Zucchero. Z wykształcenia jest psychologiem, pracuje obecnie jako kierownik IT.
„Kiss Her” to czwarty singiel wydany przez Jane (wcześniejsze to „It's Time” (1982), „Radio” (1983) i „Dizzy Night” (1985). Autorzy nagrania to M. Lichteig i Jane Hilleren. Aranżerami i producentami są Roberto Turatti, Miki Chieregato i Mario Natale.

Schirone - Un Estate Fortunata (1987)
Do tego włoskiego duetu należeli bracia Giuseppe "Beppe" Schirone i Salvatore "Toti" Schirone. Ich producentami byli bracia La Bionda. Pojawili się kilka razy w telewizji, wystąpili też na Festivalbar.
Duet wydał dwa single Onde w 1986 r. i Un'Estate Fortunata (1987).
Autorami Un'Estate Fortunata są Salvatore i Giuseppe Schirone, Angelo La Bionda oraz Sergio Conforti  (Massimo Ranieri, Righeira, Irene Fargo, Claxon, Franco Fasano i in.).

Goldie Ens - You Are Lost In Your Greed (1986)
Pod pseudonimem Goldie Ens kryje się Ursula Polster (z domu Wratschko), to ur. 14 grudnia 1954 r. w Kapfenbergu austriacka piosenkarka i businesswoman, znana z przeboju „Goodbye Joe”. Solowo wydała pięć albumów.
Uczyła się gry na pianinie i gitarze, a w wieku dwunastu lat grała już w swoim pierwszym zespole.
W 1972 r. jako "Goldie" (hołd dla Goldie Hawn) wystąpiła w konkursie telewizyjnym Show-Chance, w którym zajęła piąte miejsce i otrzymała kontrakt z wytwórnią CBS. Jej menedżerem został Lance Lumsden i dodał do jej pseudonimu człon „Ens”. W 1973 r. wydała pierwszy singiel - „Roter Vogel”, a rok później odniosła sukces z „Goodbye Joe”, promującym album „Night Express 10.30”.
W 1979 r. zarzuciła karierę i wyjechała do Ameryki. Do muzyki wróciła na początku lat 80-tych dzięki czechosłowackiej wytwórni Supraphon. Obecnie mieszka w Wiedniu i pracuje jako projektantka wnętrz.
„You Are Lost In Your Greed” to utwór z albumu „Plastic World”, wydanego w Czechosłowacji w 1986 r.

Tuesday - Let's All Play (Some Music) (1984)
Jedyny singiel włoskiego projektu. Autorzy nagrania to Cristina Polidori i Ranuccio Bastoni, dwójka ta napisała też „I Never Dance” dla Crysalis.

 Papa

Zapisane
Daro80
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Debiut: 2012/05/18
Wiadomości: 328


WWW
« Odpowiedz #2 : 28-06-2017 04:06:28 »

Dość trudny wybór... zobaczymy co wyjdzie Śmiech

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  
TOP80 na Facebooku
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Power Play Tygodnia
Proponuje: Jolka69
Wykonawca: Retronic Voice
Tytuł: Dancing In My Dream
Rok:2012