TOP80.PL

KLASYCZNE => Muzyczne => Wątek zaczęty przez: Eva 17-03-2015 22:03:22Tytuł: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Eva 17-03-2015 22:03:22
Witam. :)

W tym tygodniu do Plebiscytu zakwalifikowało się dziewięć naprawdę wspaniałych utworów. Wybór będzie bardzo trudny, bo mogę przydzielić niestety tylko... trzy głosy. ;)

Zapraszam do zabawy i pozdrawiam serdecznie. :)

 <papa>


Tytuł: Odp: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Giovanna 17-03-2015 22:03:13
Animotion - Stealing Time (1986)
Animotion to amerykańska grupa synth popowa/nowo falowa, powstała w 1983 roku. Początkowo do grupy należeli Bill Wadhams, Astrid Plane, Charles Ottavio, Don Kirkpatrick, Paul Antonelli oraz Frenchy O'Brien. Dwóch ostatnich zastępują obecnie Greg Smith i Kevin Rankin. Grupa znana jest najbardziej z utworu „Obsession”.
Utwór „Stealing Time” pochodzi z trzeciego albumu grupy „Strange Behavior” (1986), którego producentem był Richie Zito. Autorami „Stealing Time” są zaś Bill Wadhams i Sue Shifrin.

Cruisin' Gang - To Know Her (1986)
Cruisin' Gang to trio składające się z Laury Fadinger, Ombretty Marsigli i Sabriny Morroyi.
Utwór „To Know Her” pochodzi z ich drugiego albumu „America”. Autorami nagrania „To Know Her” są Romano Trevisani, Marco Faragli z grupy Florence oraz Ennio Manuel (Tricomi), który jest także producentem albumu „America”.

Dan Eller - Carillon (1983)
Pod pseudonimem tym kryje się włoski piosenkarz i autor piosenek, Mario De Litta. W latach 80tych związany z gatunkiem Italo-Disco, a w latach 90tych z włoskim folkiem.
„Carillon” to pierwszy singiel artysty, wydany w 1983 roku w wersjach Vocal i Instrumental. Autorami tego utworu są Giancarlo Ippolito oraz Maurizio Chelli.

Kat Mandu - Hooked On Voices (1987)
Kat Mandu to kanadyjski zespół disco stworzony przez Denisa Lepage'a oraz Joe La Greca z grupy Lime. W skład Kat Mandu wchodzili Eric Roberts, wokalista Jimmy Ray i gitarzystka Kathleen Dyson (która występowała u boku m.in. Micka Jaggera, Seala czy Cyndi Lauper).
Maxi singiel „Hooked On Voices” został wyprodukowany w 1987 roku przez Richarda Bucka i Roberta Matichaka (oboje pisali też dla Lime).

Linda Jo Rizzo - Fly Me High (1985)
Linda Jo Rizzo to mieszkająca w Niemczech amerykańska piosenkarka, kompozytorka i producentka.
Początkowo była modelką, studiowała też odżywianie. W Nowym Jorku spotkała Bobby’ego Orlando i dołączyła do grupy The Flirts. W 1985 roku wyjechała do Niemiec by rozpocząć solową karierę. Pierwszym singlem który wydała był właśnie „Fly Me High”, którego autorami muzyki i tekstu są Sabrina Lorenz (Jeannie) oraz Fancy.
Oprócz Fancy’ego, Linda współpracowała z takimi producentami jak Glen P. Stone, Joe Kleindienst, Mino Siciliano czy La Bionda.

Lune De Miel - Feeling Of The Night (1987)
Lune De Miel to francuski zespół powstały w 1984 roku z inicjatywy producenta Frédérica Partouche’a. W skład tej grupy wchodził Jean de Franvil, któremu towarzyszyły chórzystki i tancerki Jill, Soledad oraz Patricia Michiel. Największym hitem grupy jest „Paradise Mi Amor” z 1984 roku.
„Feeling Of The Night” wydano trzy lata później; na stronie B singla znajdziemy wersję instrumentalną. Autorami utworu są Louis Martial Cool i George Pandey, natomiast aranżerem i producentem Frédéric Partouche.

Rat Atà - Rap In Ha (1987)
Rat Atà to projekt z Włoch. Utwór „Rap In Ha” wydano w wersjach Single, Extended, Dub oraz Kazoo. Jego autorami są gitarzysta Massimo Moccia i Gino (Luigi) Magurno; ten drugi to także producent singla.

Real Life - Torture To Me (1990)
Utwór „Torture To Me” pochodzi z albumu „Lifetime” z 1990 roku. Jego autorami są David Sterry i Steve Williams.
Real Life to australijska grupa synth popowa/nowo falowa w skład której wchodzili David Sterry, Danny Simcic, Allan Johnson oraz Richard Zatorski (później zastąpowany przez Steve’a Williamsa i George’a Pappasa). Grupa powstała na początku lat 80tych, gdy David Sterry odpowiedział na ogłoszenie Richarda Zatorskiego, poszukującego partnera do komponowania utworów. Początkowo nazywali się The Wires, później A Private Life. Musieli jednak zmienić nazwę, gdyż w Australii działał już zespół pod prawie taką samą. Wybór padł na Real Life. Debiutancki album „Heartland” wydali w 1983 roku (z tego albumu pochodzi ich hit „Send Me An Angel”).

Virgin - Tell Me Why (1986)
Virgin to włoski projekt, w którym głosów udzielały Elisabetta Pancera, Giorgia Barosso, Clara Moroni, a także Emanuela Gubinelli. Utwór „Tell Me Why” wydano w 1986 roku na winylowej 7 i 12 w wersjach Vocal i Rap. Jego aranżerami są Mauro Farina i Giuliano Crivellente. Głosu udziela tu Elisabetta Pancera znana też jako B.B. Bonsai i Sophie (w utworze „Broken Tale”).

 <papa>


Tytuł: Odp: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Daro80 18-03-2015 09:03:41
 <jupi>


Tytuł: Odp: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Alien 20-03-2015 22:03:51
Jeśli chodzi o Virgin to udzielała się tam wokalnie taka osoba jak Andrea D. Wyśpiewała drugi singiel "Super Catching Desire". Otóż ta osoba znana jest z projektu pewnie przez nas wszystkich lubianego czyli Andrea, ale również z wielu innych w których występowała przeważnie na zmianę z dziewczynami wymienionymi przez Giovannę (pod czujnym okiem Fariny).

Kim jest Andrea D.? A pewnie, że nie wiem. Nawet nie wiem czy to kobieta chociaż źródła podają, że vocal np. tu, to Andrea D. i wyraźnie słychać kobiecy głos Andrea - I Feel Fine (1991)

https://www.youtube.com/watch?v=bERA6Ti8Cvk (https://www.youtube.com/watch?v=bERA6Ti8Cvk)

W zasadzie nawet nie miałbym pytań. Tyle tylko, że wszystkie te projekty to projekty włoskie, a w tej kulturze Andrea to imię męskie. Do tego stopnia męskie, że nawet o sąd się sprawy opierają.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/579256,Andrea-to-imie-meskie-czy-zenskie-Sad-rozstrzygnal (http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/579256,Andrea-to-imie-meskie-czy-zenskie-Sad-rozstrzygnal)

Może ktoś ma wiedzę i powie kim naprawdę jest Andrea i kto naprawdę śpiewa Macho Man? Będę wdzięczny bo padłem w poszukiwaniach. ;)
Aaa... Andrea D. jest na Discocs przy projektach eurobeat, ale w notkach i niczego to nie wnosi do sprawy.


Tytuł: Odp: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Alien 20-03-2015 22:03:48
Na koniec jeszcze najważniejsza podpowiedź. Jedno ze źródeł podaje, że odpowiedź na to pytanie ponoć może znać Fabrizio Rizzolo. Jest okazja sprawdzić :D ;)


Tytuł: Odp: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Giovanna 20-03-2015 22:03:10
Haha rozwaliłeś mnie.
"Andrea (żeńska forma odpowiednika imienia Andrzej) we Włoszech to imię wyłącznie męskie, a zatem nie może nosić go dziewczynka."
A jak wpisałam w "google grafika" imię Andrea to same kobiety się pojawiły   <rotfl>


Tytuł: Odp: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Gabik 10-04-2015 19:04:02
Alien, okazję masz niepowtarzalną, aby osobiście sprawdzić fakty  o Pani/Panu Andrea :D ;) Zapraszam na prom 25 Kwietnia , Pan Fabrizio Rizzolo bedzie otwarty do rozmów ;)  <jupi>


Tytuł: Odp: Plebiscyt "Odkrycia Słuchaczy" # 142
Wiadomość wysłana przez: Alien 16-05-2015 21:05:18
Czasy Adama Słodowego już dawno minęły chociaż chłop pewnie jeszcze żyje. Więc jak? Są jakieś niusy?

Rozwiązanie tutaj: http://top80.pl/czy-wiesz-zeandrea-macho-man-itp-t59131.0.html;msg289920#new (http://top80.pl/czy-wiesz-zeandrea-macho-man-itp-t59131.0.html;msg289920#new)