TOP80.PL

KLASYCZNE => Muzyczne => Wątek zaczęty przez: Giovanna 28-05-2017 20:05:13Tytuł: Wywiad z Carino Cat
Wiadomość wysłana przez: Giovanna 28-05-2017 20:05:13
Carino Cat to duet ze Stockholmu tworzący muzykę Italo Disco New Generation. Dotychczas wydali dwa utwory: „Speed Undercover” oraz „The Dancing Spirit” (2017).
Obecnie znajdują się na miejscu pierwszym listy New Generation (Zobacz) (http://top80.pl/page-p83.html).Giovanna: Czy możecie powiedzieć coś o sobie? Czym się zajmujecie i jak zaczęła się wasza muzyczna działalność?

Daniel: Jesteśmy Carino Cat i tworzymy go ja i Andreas. Zaczęliśmy pracować razem po tym jak Andreas usłyszał o moim innym projekcie - DDR Space Program (Zobacz (https://soundcloud.com/ddrspace)), a ja zapoznałem się z jego - Freshspray. Andreas miał piękny wokal w niektórych swoich piosenkach, więc zapytałem go czy nie chciałby tworzyć muzyki ze mną i zgodził się.

Andreas: Cóż, miałem i nadal mam poboczne projekty, w których udzielam się muzycznie. Freshspray to mój własny projekt, który zapoczątkowałem dawno temu. Poza tym od dziecka gram na perkusji, jestem nadal aktywny jako wokalista w innych zespołach.

Giovanna: Ile osób pomaga Wam tworzyć Carino Cat? Kto jest za co odpowiedzialny?

Daniel: Tylko ja i Andreas. Piszę i nagrywam większość utworów, Andreas pisze teksty i śpiewa. Mój najlepszy przyjaciel Vic Vince odpowiedzialny jest za miksowanie, jest zatem bardzo ważną częścią Carino Cat.

Giovanna: Czy jest jakiś artysta lat 80-tych, który Was inspiruje? Czy macie ulubionych artystów z tej dekady?
Daniel: Oczywiście! Dla mnie faworyci to Raffaele Fiume, Mike Cannon, Cyber People i Jimmy McFoy.

Giovanna: Wydaliście dwie piosenki, czy planujecie wydać także album?

Carino Cat: Albumu nie, ale więcej piosenek.

Giovanna: Czy możecie powiedzieć coś o Formula Uno Records?

Carino Cat: To nasza własna, finansująca nas wytwórnia.

Giovanna: Na co najbardziej kładziecie nacisk pisząc piosenki?

Daniel: Programowanie syntezatorów i główna melodia, tak myślę. Moim zdaniem najlepsze z tego jest programowanie, na co poświęcam najwięcej czasu.Gdy podstawa utworu jest gotowa, Andreas przychodzi z kilkoma piwami i zaczynamy wstawiać wokal.

Giovanna: Jaki odbiór ma wasza muzyka w Szwecji i/lub za granicą? Czy fani Italo Disco są nią zainteresowani?

Daniel: Myślę, że odbiór jest dobry. Nie jesteśmy zbyt dobrzy w promowaniu naszej muzyki, ale ludzie ciągle dowiadują się o nas, co moim zdaniem oznacza, że robimy coś dobrze. Muzyka jest dobra sama w sobie, nie musimy więc jej specjalnie nagłaśniać.

Giovanna: Istnieje wiele grup New Generation, czy rozważaliście współpracę z nimi w przyszłości? Czy w ogóle macie jakąś wymarzoną współpracę?

Daniel: Nie, niezbyt. Nie sądzę, by mieli jakieś korzyści ze współpracy z nami haha. Jeśli jest ktoś, z kim chcielibyśmy pracować to byłby to Raffaele Fiume albo Iron Maiden.

Andreas: Współpraca? Słucham Iron Maiden każdego dnia, więc cóż, jest to jakaś współpraca między mną a Danielem. Znalazłem Daniela przez DDR i on mnie, więc można powiedzieć, że to jest moja współpraca w tej chwili. W przyszłości? Więcej Carino Cat myślę. Wiele więcej.

Giovanna: Czy tworzycie ten styl muzyki w pewnego rodzaju odpowiedzi do muzyki mainstreamowej, którą słyszy się na każdym kroku? Co sądzicie o dzisiejszej muzyce pop?

Daniel: Nie, tworzymy muzykę, bo naprawdę ją lubimy. Nie nadążam już za muzyką współczesną, więc nie wiem, co o niej myśleć. W każdym razie, oboje z Andreasem słuchamy Iron Maiden.

Andreas: Ja słucham dużo nowej muzyki. Od dawna słucham retro/synthwave, ale w większości przypadków czuję się zmęczony nowoczesną produkcją dźwiękową. To nie bardzo moja bajka. Głównie dlatego, że muzyka z lat 80-tych nigdy mnie nie opuszcza. Zawsze mi towarzyszyła. Kiedy ludzie mówią do mnie o niej czuję się zmieszany, haha. To dużo mówi również o moim wieku.

Giovanna: Jak oceniacie całe zjawisko New Generation?  Dlaczego waszym zdaniem ludzie wciąż chcą słuchać takiej muzyki/tworzyć ją?
Carino Cat: Dla nas chodzi o dźwięk lat 80-tych. Kochamy syntezatory, których wtedy używano, a miksowanie było wręcz fantastyczne. Znamy dużo ludzi, którzy lubią to brzmienie i często słuchają Italo, bo jest to prawdziwe 80s. Dźwięk retro nie jest zbyt typowy w projektach New Generation, ale wszyscy o niego zabiegamy.

! No longer available (http://www.youtube.com/watch?v=rqIZKWpWJjc#)

! No longer available (http://www.youtube.com/watch?v=cYK5_00hFVk#)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Moje wcześniejsze wywiady:
(Zobacz: Vanelle (http://top80.pl/wywiad-z-vanelle-t59040.0.html))
(Zobacz: Dario Dell’Aere (Fockewulf 190) (http://top80.pl/odp-wywiad-z-dario-dellaere-fockewulf-190-t58924.0.html;msg289159))
(Zobacz: Gigi Morello (Clamour) (http://top80.pl/wywiad-z-gigi-morello-t58913.0.html))
(Zobacz: Johanna Vanderkley (http://top80.pl/wywiad-z-johanna-vanderkley-t58909.0.html;msg289095))
(Zobacz: Knut Purwin (http://top80.pl/wywiad-z-knutem-purwinem-t58855.0.html))


Tytuł: Odp: Wywiad z Carino Cat
Wiadomość wysłana przez: Daro80 30-05-2017 08:05:12
Serdeczne thx za przybliżenie informacji o tym duecie...
Giovanna dziękuję :*


Tytuł: Odp: Wywiad z Carino Cat
Wiadomość wysłana przez: Piotr71 18-06-2017 15:06:07
Dzięki za extra wywiad Giovanna  :* <jupi>


Tytuł: Odp: Wywiad z Carino Cat
Wiadomość wysłana przez: Alien 19-06-2017 14:06:58
Świetna robota!
Dzięki bardzo za informacje płynące z wywiadu.
Pozdrówka  ;)