TOP80.PL

KLASYCZNE => Muzyczne => Wątek zaczęty przez: Darzeb 25-09-2018 22:09:41Tytuł: "Gina T. - Fly To Paradise" nowy album
Wiadomość wysłana przez: Darzeb 25-09-2018 22:09:41
Witam.

W tytule posta trochę chyba skłamałem bowiem płyta ukazała się już na początku lipca, jednak dokopałem się do niej dopiero teraz i wspominam o tym bo może komuś też to umknęło.  ;)

 Info o płycie:  https://www.discogs.com/Gina-T-Fly-To-Paradise/release/12256603 (https://www.discogs.com/Gina-T-Fly-To-Paradise/release/12256603)

Warto wspomnieć że jedną z piosenek (World On Fire) skomponował dla Giny polski kompozytor Paweł Holda.  Na nowym albumie znalazło się 9 premierowych piosenek, kilka remiksów oraz medley znanych przebojów artystki.Tytuł: Odp: "Gina T. - Fly To Paradise" nowy album
Wiadomość wysłana przez: Dunes 02-10-2018 23:10:54
Masz  jakies  namiary gdzie mp3  można  ściągnąć   :)?


Tytuł: Odp: "Gina T. - Fly To Paradise" nowy album
Wiadomość wysłana przez: Devil 03-10-2018 12:10:18
Niewiele się dzieje, pewnie większość tematów muzycznych dawno wyczerpana. Tak wiec każda niemal ukazująca się nowa produkcja okazją do skomentowania. Pozwolę sobie zatem i ja na skromną opinię. Mimo całej osobistej sympatii do Giny - do tej nowej płyty podchodzę z dystansem. Ogólnie jako całość wg mnie jest bowiem "słaba" i tendencyjnie ukierunkowana pod nowe trendy słuchaczy. A może i nie, może styl Giny właśnie taki jest : jednym pasuje wbijając się w ucho, inny nie. Już sama kwalifikacja gatunkowa mówi za siebie : jedne źródła wpisują że to Euro Disco, inne że to Pop, a tak po prawdzie to ja sam nie wiem co to wyszło. W odczuciu Naszych czyli TOPowych preferencji muzyka odbiega od klimatów dość znacznie. W zasadzie dwie, może trzy piosenki warunkowo łapie się w granicach czerwonej linii oddzielającej to co uważa się za "profilowe". Długo się trzeba zastanawiać - czy to jeszcze "to" - czy to już nie "to". No, ale rzecz jasna kwestia gustu i jak kto ocenia indywidualnie.

Na uwagę mogą zasługiwać (w kolejności) :
1.  My Yesterday (jako piosenka taneczna)
2. The Other Side Of The Sun (jako w zasadzie ballada i jedyna "ładna" piosenka nawiązująca do tytułu samej płyty)
3. I Die Tonight (Radio Version) (dokładnie analizując ten tytuł, pozostałe kompozycje w treści, podkładzie muzycznym i tytułach sądzę, że Gina ma jakiś rozterkowy "problem" i to widać, słychać i czuć).
4. Beauty Of The Night (druga ballada którą można posłuchać, ale delektować się to już chyba za poważne słowo)

Co ciekawe za dobrze taneczną piosenkę można przyjąć nagranie : Je t´aime - voulez-vous coucher avec moi (ale (sic!) w wersji House Mix). I pewnie już wolałbym, aby w te klimaty Gina poszła przerabiając pozostałe piosenki.

Reasumując : płyta nie powala i ucha nie urywa, ale jeśli ktoś lubi i Ginę, i ten rodzaj muzy - posłuchać warto ;)  Pozdrawiam.

P.S.
ad. pytanie Dunes : takich linków itp. z oczywistych wględów tu nie wolno i nie podaje się, ale są miejsca w necie, gdzie za tzw. "psie" grosze można to nabyć :) Do płyty mamy dostęp i zapewne 2 - 3 utwory (te z pogranicza profilowego) będą dostępne w naszej muzycznej Szafie  :x


Tytuł: Odp: "Gina T. - Fly To Paradise" nowy album
Wiadomość wysłana przez: Darzeb 08-10-2018 21:10:28
Masz  jakies  namiary gdzie mp3  można  ściągnąć   :)?


Jak już kolega Devil napisał, linków nie można podawać na naszym forum, ale odsłuchać można całą płytę bez problemu w serwisie Spotify (ja tam słuchałem), a jak ktoś się uprze to i zgrać może. Wystarczy darmowe konto.