TOP80.PL

KLASYCZNE => Ogólne => Wątek zaczęty przez: Wizart 09-05-2006 16:05:07



Tytuł: DRŻYJCIE korsarze!!!
Wiadomość wysłana przez: Wizart 09-05-2006 16:05:07
    NOWE POZWY PRZECIWKO PIRACTWU INTERNETOWEMU

    Londyn, 4 kwietnia 2006 roku – Międzynarodowy przemysł fonograficzny ogłosił dziś złożenie kolejnych pozwów przeciwko osobom nielegalnie udostępniającym pliki muzyczne w internecie. Jednym z przekazów najnowszej kampanii jest informacja dla rodziców o groźbie ponoszenia przez nich odpowiedzialności prawnej i konieczności wypłaty odszkodowania za korzystanie z nielegalnych materiałów przez ich dzieci.
    Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego IFPI i Grupy Krajowe tej organizacji ogłosiły dziś złożenie niemal 2 tys. nowych pozwów przeciwko osobom udostępniającym znaczne ilości chronionego przez prawo autorskie materiału muzycznego. Po raz pierwszy działania takie podjęte zostały w Portugalii, gdzie lokalny rynek znacznie ucierpiał przez nielegalną wymianę plików muzycznych w internecie.
    Setki ludzi poniosło już konsekwencje nielegalnego udostępniania chronionych prawem materiałów – średnia kwota odszkodowań w zawieranych ugodach to 2 tys. 633 euro.
    Dodatkowo, np. w Danii dostawcy usług internetowych zobowiązani zostali do odcinania osobom nielegalnie udostępniającym pliki dostępu do internetu. Podobny wyrok zapadł już we Francji, gdzie sąd nakazał odłączenie od sieci w 130 przypadkach nielegalnej wymiany plików.
    W wyniku szeregu akcji przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwóch tygodni przeciwko osobom i serwerom udostępniającym pliki we Włoszech zatrzymano dla celów dowodowych ponad 70 komputerów. Każdy serwer miał ok. tysiąc użytkowników i 30 terabajtów udostępnianej muzyki. Na jednym z serwerów znaleziono także duże ilości materiałów z pornografią dziecięcą.
    Łączna liczba akcji prawnych przeciwko osobom udostępniającym nielegalnie pliki w internecie sięgnęła 5,5 tysiąca w 18 krajach poza Stanami Zjednoczonymi. Akcje te, zarówno sprawy karne, jak i cywilne, wymierzone są przeciwko osobom udostępniającym setki lub tysiące plików z muzyką objętą ochroną prawną w serwisach wymiany plikami i oferującym je milionom ludzi na całym świecie bez zgody właścicieli praw. Pozwanym grożą kary wysokości kilku tysięcy euro.
    Dzisiejsze akcje ukierunkowane są na użytkowników wszystkich najważniejszych serwisów p2p, w tym FastTrack (Kazaa), Gnutella (BearShare), eDonkey, DirectConnect, BitTorrent, Limewire, WinMX oraz SoulSeek.
    Postępowania wszczęto w Austrii, Danii, Finlandii, Hong Kongu, Islandii, Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji oraz we Włoszech.
    Drwal z Finlandii, listonosz z Wielkiej Brytanii, kierownik działu IT z Czech…
    Wśród pozwanych są osoby o różnych profesjach: drwal z Finlandii, listonosz z Wielkiej Brytanii, kierownik działu IT z Czech, niemiecki sędzia, francuski kucharz, emerytowane małżeństwo z Niemiec. Duży procent spraw skierowanych jest przeciwko mężczyznom w wieku między 20 a 35 rokiem życia oraz rodzicom, którzy zignorowali kampanie edukacyjne, ostrzegające o ryzyku związanym z korzystania z serwisów p2p.
    Podjęcie ogłoszonych dziś akcji prawnych poprzedzone było szeroką kampanią informacyjną przemysłu fonograficznego. Informator „Młodzież, Muzyka i Internet”, opublikowany przez Net Family News i organizację Childnet International został przetłumaczony na sześć języków i jest dostępny na www.pro-music.org oraz www.childnet-int.org/music.
    Na stronie internetowej IFPI dostępny jest także bezpłatny program Digital File Checz – umożliwia on usunięcie i zablokowanie wszelkich programów do wymiany plikami, używanych powszechnie do nielegalnej dystrybucji plików chronionych prawem autorskim.
    Ostrzeżenie dla rodziców:
    Mary Louise Morris, odpowiedzialna za kwestie edukacji i informacji w organizacji Childnet International twierdzi: “Z naszego doświadczenia wynika, że rodzice nie są świadomi tego, co ich dzieci robią w internecie i nie wiedzą jak zacząć zadawać właściwe pytania. Nielegalna działalność, jaką jest naruszenie praw autorskich to tylko jedno z niebezpieczeństw, na jakie narażone jest dziecko korzystając z takich serwisów wymiany plików; umożliwiają one dostęp do niepożądanych treści i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego prywatnego komputera. Rodzice powinni zainteresować się tym, w jaki sposób ich dzieci korzystają z komputera on-line.”
    Walka z piractwem muzycznym:
    Nielegalne udostępnianie plików w internecie ma znaczący wpływ na legalny rynek fonograficzny we wszystkich krajach. Stowarzyszenie producentów fonograficznych w Wielkiej Brytanii BPI odnotowało w okresie ostatnich trzech lat straty na rynku brytyjskim, sięgające miliarda funtów. Choć tendencja ta nie słabnie, niektóre tendencje pokazują, że sytuacja wkrótce może się zmienić.
    W ostatnim okresie orzeczenia sądowe w wielu krajach od Danii do Wielkiej Brytanii potwierdziły, że osoby, które w sposób nieautoryzowany udostępniają pliki łamią prawo i muszą zapłacić odszkodowanie. W ubiegłym miesiącu duński sąd najwyższy orzekł, w oparciu o prawo europejskie - tzw. Copyright Directive, że dostawcy usług internetowych są zobowiązani do odcięcia połączenia klientom, którzy dopuszczają się piractwa internetowego.
    Najnowsze badania konsumenckie opublikowane przez IFPI i Jupiter oraz inne niezależne firmy pokazują, że walka z nielegalnym udostępnianiem plików zaczyna przynosić efekty:
     Ponad jedna trzecia (35%) udostępniających pliki we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii zaprzestała lub ograniczyła nielegalną działalność. 14% osób wymieniających się plikami zintensyfikowało swoje działania. Oznacza to, że trzy miliony użytkowników internetu ograniczyło lub zaprzestało nielegalnego udostępniania plików.
     Wiele osób, które zaprzestały lub ograniczyły nielegalne wymienianie się plikami uzasadnia swoją decyzję obawą przed konsekwencjami prawnymi (we Francji - 35%, w Niemczech - 27%, w Szwecji - 25% i w Wielkiej Brytanii - 20%).
     Innym znaczącym powodem podawanym przez osoby, które zaprzestały lub ograniczyły wymienianie się plikami jest ryzyko zawirusowania komputera (29% osób w Wielkiej Brytanii, 18% w Szwecji, 16% w Niemczech i 15% we Francji).
     11% Brytyjczyków zaprzestało nielegalnej wymiany plików i zaczęło korzystać z legalnych serwisów. Nowi użytkownicy łącz szerokopasmowych są znacznie bardziej skłonni korzystać z legalnych serwisów (56%) niż osoby, które pobierają pliki z internetu od ponad roku (41%).
     W Szwecji nielegalna wymiana plikami zmniejszyła się o 17 % między trzecim i czwartym kwartałem 2005 roku, w następstwie akcji prawnych rozpoczętych w październiku 2005 roku .


    NOWA FALA AKCJI PRAWNYCH PRZECIWKO OSOBOM NIELEGALNIE UDOSTĘPNIAJĄCYM PLIKI MUZYCZNE W INTERNECIE.
     Niemal 2 tysiące postępowań wszczętych w dziesięciu krajach.
     Wśród pozwanych są: drwal z Finlandii, kucharz z Francji i listonosz z Anglii.
     Osobom udostępniającym pliki grozi natychmiastowe odłączenie od sieci.
     Rodzice poinformowani o grożącej im odpowiedzialności prawnej za aktywność swoich dzieci w internecie.
     Trzy miliony osób ograniczyło lub zaprzestało nielegalnego udostępniania plików.


Tytuł: Re: DRŻYJCIE korsarze!!!
Wiadomość wysłana przez: Wizart 09-05-2006 16:05:14

lekturka ze strony www.zpav.pl        
którą zresztą polecam:-))


Tytuł: Re: DRŻYJCIE korsarze!!!
Wiadomość wysłana przez: Wizart 09-05-2006 17:05:34
i jeszcze jedna WAŻNA ZASADA:


Tytuł: Re: DRŻYJCIE korsarze!!!
Wiadomość wysłana przez: Wizart 09-05-2006 17:05:36
i jeszcze jedna ciekawostka...........