TOP80.PL

KLASYCZNE => Ogólne => Wątek zaczęty przez: NetManiak 15-10-2020 13:10:38Tytuł: TOP80 AI Player - nowy "duszek" na witrynie.
Wiadomość wysłana przez: NetManiak 15-10-2020 13:10:38
Witryna top80.pl zaczęła swą działalność w 2000 roku (tak, już 20 lat temu!) z potrzeby łatwego przeszukiwania stron internetowych związanych z Italo Disco.
Nie było wtedy jeszcze google, inne wyszukiwarki słabo sobie radziły z kilkudziesięcioma tematycznymi witrynami. Stworzyłem więc "NetManiak's Italo Disco Search Engine" i tak ruszyła niniejsza witryna znacznie ułatwiając znalezienie ciekawych muzycznych informacji ( i nie oszukujmy się - także empe trójek ;-) Było to jedyne tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie dostępne dla fanów z całego świata.
Jako że jestem z zawodu programistą to od czasu do czasu wprowadzałem na top80 różne udogodnienia. Najciekawszym chyba jest "duszek" - okienko z informacjami, pokazujące się po najechaniu na tytuł piosenki (dostępne na liście przebojów i w dotychczasowym playerku).
Duszek ma już swoje lata i czas na nowe, znacznie doskonalsze "pokolenie".
Tak więc przedstawiam Wam:

TOP80 AI Player

Jest to to całkowicie nowy mechanizm potrafiący wiązać tytuły piosenek z informacjami o nich na discogs.com, youtube i wielu innych serwisach.
Co to znaczy w praktyce? Pierwszy przykład (na razie w wersji beta, może nie wszystko działać) macie w tej chwili w postaci wyświetlania okładki, linka do discogs i informacji o utworze aktualnie granym w radio TOP80.
Projekt powstał w nowoczesnej technologii asp.net core, otwierającej przed rozbudową/unowocześnieniem naszej witryny całkowicie nowe, niedostępne na innych portalach możliwości.
Co z tego wyniknie? Zobaczymy :)
Jak Wam się podoba nowe rozwiązanie?
Co Wy byście zmienili, dodali na stronie?


Tytuł: Odp: TOP80 AI Player - nowy "duszek" na witrynie.
Wiadomość wysłana przez: Alien 17-10-2020 17:10:49
Pierwsze wrażenie,,, wspaniała rzecz.
Bardzo za to dziękuję, jest to dla mnie wielkie ułatwienie, a przy tym zdaję sobie sprawę, że ta nowinka wymagała wiele pracy i wysiłku.
Mnie to cudeńko się z pewnością przyda i będę z tego korzystał.
Podziękowania raz jeszcze.


Tytuł: Odp: TOP80 AI Player - nowy "duszek" na witrynie.
Wiadomość wysłana przez: NetManiak 11-04-2021 15:04:05
W panelu radia pojawiło się ostatnio kilka nowości, stąd wersja awansowała do numerku 1.1 :)
Najbardziej widoczną jest zapewne serduszko, które pojawiło się tuż pod zdjęciem okładki. Gdy na nie klikniesz, grany właśnie utwór zapisze się do listy Twoich ulubionych, dostępnej poniżej, po kliknięciu "Twoje ulubione".
Wyszukiwanie okładek zostało także znacznie usprawnione - już nie powinny się pojawiać linki do płyt całkowicie nie związanych z granym utworem.
Miłego użytkowania!