TOP80.PL

KLASYCZNE => Ogólne => Wątek zaczęty przez: NetManiak 15-10-2020 13:10:38Tytuł: TOP80 AI Player - nowy "duszek" na witrynie.
Wiadomość wysłana przez: NetManiak 15-10-2020 13:10:38
Witryna top80.pl zaczęła swą działalność w 2000 roku (tak, już 20 lat temu!) z potrzeby łatwego przeszukiwania stron internetowych związanych z Italo Disco.
Nie było wtedy jeszcze google, inne wyszukiwarki słabo sobie radziły z kilkudziesięcioma tematycznymi witrynami. Stworzyłem więc "NetManiak's Italo Disco Search Engine" i tak ruszyła niniejsza witryna znacznie ułatwiając znalezienie ciekawych muzycznych informacji ( i nie oszukujmy się - także empe trójek ;-) Było to jedyne tak zaawansowane technologicznie rozwiązanie dostępne dla fanów z całego świata.
Jako że jestem z zawodu programistą to od czasu do czasu wprowadzałem na top80 różne udogodnienia. Najciekawszym chyba jest "duszek" - okienko z informacjami, pokazujące się po najechaniu na tytuł piosenki (dostępne na liście przebojów i w dotychczasowym playerku).
Duszek ma już swoje lata i czas na nowe, znacznie doskonalsze "pokolenie".
Tak więc przedstawiam Wam:

TOP80 AI Player

Jest to to całkowicie nowy mechanizm potrafiący wiązać tytuły piosenek z informacjami o nich na discogs.com, youtube i wielu innych serwisach.
Co to znaczy w praktyce? Pierwszy przykład (na razie w wersji beta, może nie wszystko działać) macie w tej chwili w postaci wyświetlania okładki, linka do discogs i informacji o utworze aktualnie granym w radio TOP80.
Projekt powstał w nowoczesnej technologii asp.net core, otwierającej przed rozbudową/unowocześnieniem naszej witryny całkowicie nowe, niedostępne na innych portalach możliwości.
Co z tego wyniknie? Zobaczymy :)
Jak Wam się podoba nowe rozwiązanie?
Co Wy byście zmienili, dodali na stronie?


Tytuł: Odp: TOP80 AI Player - nowy "duszek" na witrynie.
Wiadomość wysłana przez: Alien 17-10-2020 17:10:49
Pierwsze wrażenie,,, wspaniała rzecz.
Bardzo za to dziękuję, jest to dla mnie wielkie ułatwienie, a przy tym zdaję sobie sprawę, że ta nowinka wymagała wiele pracy i wysiłku.
Mnie to cudeńko się z pewnością przyda i będę z tego korzystał.
Podziękowania raz jeszcze.