Muzyka trzech pokoleń . Propozycje do cyklu audycji.

<< < (18/24) > >>

haze:
Ze względu na koszmarny brak czasu  , poniedziałkowa audycja o formacji DURAN DURAN nie zostanie wyemitowana 3.10 2011., lecz najprawdopodobniej będzie przedstawiona 10.10 2011.
Wszystkich  bardzo przepraszam
                                               haze

Nomada29:
jeju znowu cały tydzień trzeba czekać...no dobrze..ja to rozumie ......Pozdro dla Ciebie..:))

haze:
10 października 2011 godzina 20;00

                       Muzyka trzech pokoleń - DURAN DURAN

                                                                             serdecznie zapraszam    haze

Początkowo w skład zespołu wchodzili: John Taylor, Nick Rhodes, Simon Colley i Stephen Duffy. Pod koniec lat 70. grywali tylko w klubach nocnych, gdyż niewielu było zainteresowanych ich muzyką. Na początku zespół przyjął nazwę RAF (skrót od Royal Air Force), dopiero potem Johnowi przypomniał się niezwykły naukowiec z filmu "Barbarella", Durand Durand, którego imię i nazwisko (po odjęciu "d" z ostatnich sylab) posłużyły za nową nazwę dla zespołu. Z czasem skład zespołu ulegał zmianie lecz trzon  z krótkimi przerwami pozostał ten sam.

    W 1981 roku wydali pierwszy album zatytułowany po prostu Duran Duran. Debiutancki album osiągnął 3. pozycję na brytyjskiej liście TOP . Szczególną popularnością cieszyły się utwory: "Planet Earth" i "Girls On Film".

    Drugi album  o nazwie Rio ,promował utwór "My Own Way". Rio ukazał się w 1982 roku i wkrótce dobył nagrodę Grammy w kategorii "najlepszy video album" za swe wspaniałe teledyski nakręcone na egzotycznych wyspach: Antigua i Sri Lanka.
Płyta utrzymywała się  na listach przebojów przez129 tygodni czyli prawie dwa i pół roku.
Po tych sukcesach byli niesamowicie popularni". Rhodes  wspominał później: " kiedy koncertowaliśmy, to było szaleństwo. To Beatlemania . Dawaliśmy autografy na kasetach "Dziewczyny na wideo  "w sklepie w Times Square . Nie mogliśmy wyjść ze sklepu. policjanci zamknęli ulice.

    Prawdziwą furorę zespół zrobił w 1983 i 1984 roku piosenką z pierwszego albumu "Is There Something I Should Know", który dostał się na 1. miejsce angielskiej listy przebojów, i albumem Seven & The Ragged Tiger. Zespół był zaskoczony popularnością piosenek, takich jak "The Reflex" czy "Wild Boys".

   W 1985 roku w Stanach Zjednoczonych dużą popularność zyskał utwór "A View To A Kill" nagrany do jednego z serii filmów o brytyjskim agencie Jamesie Bondzie ("Zabójczy widok"). W lipcu DD zagrał na koncercie charytatywnym Live Aid, zorganizowanym w celu zebrania funduszy na głodujące dzieci w Afryce. Po tych występach zmęczeni sławą postanowili odpocząć od niej, lecz nie od muzyki. John Taylor i Andy Taylor stworzyli razem z Robertem Palmerem zespół "The Power Station", natomiast Simon, Nick i Roger stworzyli "Arcadię".

   W 1986 roku ku zdumieniu fanów powrócili w trójkę (Roger i Andy Taylor odeszli) z albumem Notorious, kompletnie nie przypominającym ich dawnego stylu. Według wielbicieli cały duch dawnych Duranów zniknął. Podobnie było z dwoma kolejnymi albumami Big Thing (1988) (na płycie znalazł się utwór "Do You Believe In Shame?" zadedykowany zmarłemu w 1987 Andy'emu Warholowi) i "Liberty" (1990). Do zespołu przyjęto dwóch nowych członków: Warrena Cuccurullo (gitara) i Sterlinga Campbella (perkusja). Po odejściu Sterlinga, wbrew sądom, że DD nadaje się tylko do muzeum najpopularniejszych zespołów lat 80., grupa zaprezentowała piosenkę "Ordinary World" z albumu The Wedding Album (1993), która odniosła światowy sukces. Dużą popularnością cieszył się również utwór "Come Undone". W 1995 roku powstała płyta z coverami ulubionych piosenek zespołu zatytułowana Thank You. W tym samym czasie nieoficjalnie dołączył dawny perkusista - Roger Taylor. Po Thank You zespół wydał dwie mało znane płyty Medazzaland (1997) i Pop Trash (2000). Znane z nich piosenki to: "Out Of My Mind" nagrana do filmu "Święty", i "Someone Else Not Me". Następnie potem gitarzysta Warren Cuccurullo. Nick i Simon nie musieli się jednak tym przejmować, gdyż w maju 2001 roku wszyscy dawni oficjalni członkowie zespołu spotkali się na lotnisku w Los Angeles z zamiarem przywrócenia grupy. Udali się więc do studia na nagranie albumu Astronaut, wydanego w październiku 2004 roku. Album promowały utwory "Reach Up For The Sunrise" i "What Happens Tomorrow". Wcześniej jeszcze zespół zagrał koncerty, na które bilety wyprzedano w przeciągu dwóch minut. Po ukazaniu się albumu zespół udał się na roczne tournée. Pokazał się na koncercie w Turynie w 2006 roku, a następnie pojechał do studia w Londynie na nagrywanie kolejnego albumu.

   Wkrótce potem zespół oficjalnie ogłosił odejście Andy'ego Taylora z zespołu. Zarówno na scenie, jak i w studiu podczas nagrywania nowej płyty zastąpił go Dominic Brown. Pieczę nad nową płytą sprawował Timbaland, zaś dwa nowe utwory napisano wspólnie z Justinem Timberlakiem.

   Zespół powrócił na scenę w 17 czerwca 2007 roku grając dla wąskiego grona fanów w Nowym Jorku. Przed występem fani mogli usłyszeć kilka nowych utworów ("The Valley", "Box Full O' Honey", "Red Carpet Massacre" i "Skin Divers") oraz wykonywany na bis "Nite Runner" (na płycie jest to duet z Justinem Timberlake'iem). W międzyczasie potwierdzono także tytuł nowej płyty – "Red Carpet Massacre" (Epic) – która ukazała się jesienią tego roku. Potwierdzono również informację, że na płycie znajdzie się drugi utwór w duecie z Timberlakiem – "Falling Down".

   Duran Duran byli jednym z pierwszych zespołów , które własnoręcznie produkowały remixy swoich kompozycji. Remixy nazwane  nocnymi wersjami wypełniały przeważnie strony B maxi singli i były dostępne tylko na winylu . Dopiero w 1999 roku ukazał się zbiór tych remixów zatytułowany  Wersje Noc: The Essential Duran Duran.
   Od samego początku kariery  członkowie zespołu mocno pracowali nad swoim wizerunkiem. Współpracowali ze stylistami , fryzjerami i projektantami mody. Zresztą przy okazji prezentacji dokonań innych zespołów z kręgu New romantic wspominałem ,że oprócz stylu muzycznego liczył się dla tych wykonawców również ich wygląd, wizerunek to było równie ważne jak muzyka , a kto wie może jeszcze ważniejsze. Ich początkowy image był inspirowany przez jednego z prekursorów New Romantic , a mianowicie Adam And The Ants.

   Wszyscy członkowie zespołu byli fotogeniczni. Przez popularne czasopisma uznawani zostali  jako najpiękniejszymi chłopakami na świecie .Ich plakaty i fotografie non stop drukowano w magazynach dla nastolatków i to właśnie Duran Duran dyktowało modę młodzieżową na początku lat 80-tych. John Taylor zauważył kiedyś, że zespół był "jak pudełko drogich czekoladek, każdy z nas miał swoich fanów "

   Wielu wykonawców współczesnej muzyki rozrywkowej przyznaje się do czerpania inspiracji z twórczości Duran Duran. Te informacje zaczerpnąłem ze strony internetowej zespołu , a są nimi Barenaked Ladies , Beck , Jonathan Davis z Korn , The Bravery , Gwen Stefani , Pink ,Dido oraz Panic! at the Disco .

Sweety80:
Mam kolejna propozycje do zagrania na audycje Trzech Pokolen. A mzoe by tak cos zagrac z elektroniki.Mam na mysli niemiecka grupe The Kraftwerk. Co wy na to?

haze:
 Oto grafik na najbliższe dwa miesiące :

17.10 Thompson Twins
24. 10 Bad Boys Blue - odcinek cyklu audycji gościnnie opracuje i poprowadzi Avena
31.10 Fleetwood Mac
 7.11 Kraftwerk
14.11 Roxette
21.11 Kylie Minouge
28.11 Bee Gees
 5 12 Wykonawcy z wytwórni 4AD i Beggars Banquet.

Na w/w audycje serdecznie zapraszam i zachęcam do wpisywania swoich propozycji dotyczących kolejnych odcinków .
                
                                                             pozdrawiam haze

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona