Sprawdź:
Zobacz:
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : 25-03-2017 22:03:04 
Zaczęty przez Dziunio - Nowe: wysłane przez Gall
Kopa lat ... Kopa wspomnień ... Dokładam swoją listę 20 +. Plus teraz jest modne Mrugnięcie
1. Unknown Art - Easy To Please Me
1.Duke Lake - Do You
1.Legion - Pale And Shy
2.Kamchatka - Woman (All Night Long Version)
2.Lipseye - Don't Worry
2.Rose - Fairy Tale
2.Spoons - Quiet World
3.Scotch - Money Runner
3.Taffy - I Love My Radio
4.Madigan - Ice Cold Love
4.The Twins - Ballet Dancer
5. Papa Dance - Ocean wspomnień
5.Miko Mission - Two For Love
6.Den Harrow-Holiday Night
7.Albert One - Get It Right
8.Alphaville - Universal Daddy
8.Numero Uno - Tora Tora Tora
9.Alyne - Over The Sky
10.Antonella - El Diablo
10.Pet Shop Boys - Opportunities
11.The Cars - Why Can't I Have You
12.Bibi Flash - Vie Privee
13.Deodato - S.O.S. Fire In The Sky
14.Fancy - Moscow Is Calling
15.Frank Tavaglione - Tumidanda (Italian Diversion)
16.Franky - Have Y Ever Heard Of Atlantis
17.Yazoo - Nobody's Diary
18.Hard Right - Dont Wanna Lose You
19.Kano - I'm Ready
20.Steve Eden &  Paul James - Memories Emotion

Dziunio thx ............ Mrugnięcie

 2 
 : 25-03-2017 14:03:19 
Zaczęty przez Eva - Nowe: wysłane przez Giovanna
Creation - Please Hold Me (1983)
Proponuje: Albert74
Jedyny singiel szwedzkiego projektu. Utwór wydano też w wersji instrumentalnej. Jego autorami są Tommy Ekman i Christer Sandelin z grupy Style oraz Sanji Tandan.

Monitor - Mensch Aus Glas (1984)
Proponuje: Kendo
Jedyny singiel wydany przez niemiecki zespół.
Autorami utworu są gitarzysta i inżynier Michael Hogl, niemiecki basista i piosenkarz Wolfgang Kobele oraz autor tekstór Erwin Posl. Singla wyprodukował Bernie Paul (właśc. Bernd Vonficht). Na stronie B znajdziemy również utwór „Kontrollieren”.
Wraz z piosenką „Mensch Aus Glas” zespół brał udział w niemieckich preselekcjach do konkursu Eurowizji 1984 i zajął czwarte miejsce.

Peter Kent - Stop 'N' Go (1981)
Proponuje: Djjack
Peter Kent, właśc. Peter Hedrich, to ur. 6 września 1948 w Herten niemiecki piosenkarz i producent muzyczny. Największe sukcesy odnosił w pierwszej połowie lat 80-tych ubiegłego stulecia. Głównie znany jest z takich przebojów jak: „It's A Real Good Feeling” (1980), „For Your Love” (1981), „You're All I Need” (1980) oraz „ Stop 'N' Go” (1981). W latach 1986-1997 tworzył duet z hiszpańską piosenkarką i swoją żoną Luisą Fernandez, z którą nagrał kilka płyt.
„Stop 'N' Go” to singiel z 1981 r. Znalazł się też na albumie „Happy Weekend”.
Autorzy utworu to niemiecki kompozytor i producent Harald Steinhauer oraz angielski gitarzysta i autor tekstów Richard Palmer-James. Aranżerem był Michael Cretu. Na stronie B singla znajduje się „B7 On The Jukebox”.

Project One - Look Out (1984)
Proponuje: Gebesz
Jedyny singiel niemieckiej grupy, w skład której wchodzili członkowie Moskwa TV: gitarzysta, autor piosenek, producent znany ze współpracy z m.in. Camouflage i Deborą Sasson - Alexander Henninger, autor piosenek, producent, muzyk, DJ związany z muzyką industrialną i trance - Andreas Tomalla oraz klawiszowiec, basista i wokalista - Ralf Henrich.
Autorzy nagrania „Look Out” to Andreas Tomalla i Ralf Henrich.

Toyboys - Different Generation (1986)
Proponuje: Devil
Jedyny singiel włoskiego duetu, w skład którego wchodzili bracia Enzo i Roberto Gallo Salsotto. To oni są także autorami piosenki. Tworzyli też projekty: Doctor Ale, Fabrica, Sals 8, Salsotto i T.U.S.
Producentem singla był Claudio Cecchetto, włoski producent i tzw. łowca talentów (Sabrina, Sandy Marton, Tracy Spencer).

Webo - Magic Moment (1984)
Proponuje: Emmy72
Pierwszy z trzech singli włoskiego projektu (kolejne to „Shaking Lovers” z 1985 r. i „Miracles” z 1986). Autorzy nagrania to Luigi Fedele, Paolo Milella i klawiszowiec grupy Matia Bazar - Piero Cassano. Producenctami byli Corrado Manzoni i Richard Milella. Utwór wydano w wersjach Vocal i Instrumental.

 Papa

 3 
 : 24-03-2017 20:03:02 
Zaczęty przez Eva - Nowe: wysłane przez Giovanna
Dance Express - All Of Your Heart (1987)
Proponuje: Emmy72
Jedyny singiel belgijskiego projektu. Autorami i producentami singla są wokalista, flecista, saksofonista i klarnecista Mario Guccio i klawiszowiec Paolo Ragatzu. Obaj tworzyli też projekt Self Service, który wydał dwa single w latach 1982 i 1985. Należeli też do belgijskiej grupy progressive rockowej - Machiavel.

Dave Rodgers - Tension (1987)
Proponuje: Gebesz
Dave Rodgers, właśc. Giancarlo Pasquini, to ur. 21 lutego 1964 roku w Mantui włoski producent, basista, autor piosenek, głos grupy Aleph, w której rozpoczynał swoją karierę. Jest właścicielem Rodgers Studio i wytwórni A-Beat-C założonej z Alberto Continim. Uważany przez wielu za ojca chrzestnego eurobeatu. Szczególnym sukcesem cieszył się w Japonii, gdzie sprzedał ponad 30 milionów płyt. Używał różnych pseudonimów, m.in. The Big Brother, Roby Benvenuto, Raymond Barry, Chester, Dr. Money, Patrick Hooley, Tommy J, Paul Murray czy Robert Stone.
Utwór „Tension” to strona B singla „Rich And Famous” z 1987 r.
Autorzy nagrania to Donato Bellini i Marco Manzi z grupy Aleph.

Cora - Tender Is The Night (1987)
Proponuje: Gusia28
Cora to niemiecki duet popowy, do którego należały Cornelia von dem Bottlenberg (ur. 9 sierpnia 1951 r.) i Swetlana Minkow (ur. 12 listopada 1951 r.). Tworzyły też projekty Flame, Garbo, Ladygirls, Panta Rhei i Papillon.
Singiel „Tender Is The Night” wydano w 1987 r. Autorkami utworu są Cora Von Dem Bottlenberg i Swetlana Minkow. Drugim utworem na singlu jest „When You're In Love”.

Florence - I'll Be With You (1988)
Proponuje: Albert74
Do Florence należeli: Marco Faragli (wokal, klawisze), Marino Spagna (perkusja) oraz Umberto Urzi (gitara i bas). Ich najbardziej znanym utworem jest „Trading Love”.
„I'll Be With You” to czwarty singiel tercetu. Utwór napisali B. Siviero, Graziano Pegoraro (twórca przeboju „Run To Me” Tracy Spencer, jak również autor sukcesów Ava & Stone czy Mato Grosso) oraz wokalista Florence - Marco Faragli (również współautor piosenek Max-Him czy Cruisin' Gang, wraz ze Stevem Edenem tworzył projekt If znany z „Jealousy”).

Kerry Delius - They Say It's Gonna Rain (1984)
Proponuje: Devil
Kerry Delius to brytyjska piosenkarka, która nagrała dwa utwory - „Slipping Away” i „They Say It's Gonna Rain”. Autorami tego drugiego są George Sanders i Kerry Delius. Rok później utwór nagrała też Hazell Dean.

X Voice - Lonely Dreams (1985)
Proponuje: Jolka69
Jedyny singiel niemieckiego projektu. Autorami utworu są Achim Linden, Mathias Ruckdaschel i Walter Schmid - niemiecki klawiszowiec, aranżer i autor piosenek, pisał dla m.in. Fancy'ego, Saragossa Band, Al Bano & Rominy Power czy Petera Schillinga.
Producentem singla był Anthony Monn - ur. 17 marca 1944 r. w Monachium niemiecki piosenkarz, kompozytor i producent. Monn rozpoczął karierę na początku lat 70-tych. W połowie dekady wydał kilka singli nagranych wspólnie z piosenkarką Marion Maerz. Znacznie większą sławę osiągnął jako producent i kompozytor, kiedy rozpoczął współpracę z francuską piosenkarką disco Amandą Lear. Wyprodukował jej pięć pierwszych albumów studyjnych, skomponował też muzykę do jej największych przebojów. Współpracował również z amerykańską piosenkarką Judy Cheeks, zespołem Orlando Riva Sound oraz duetem Al Bano i Romina Power.

 Papa

 4 
 : 23-03-2017 16:03:58 
Zaczęty przez Eva - Nowe: wysłane przez Giovanna
Creation - Don't Stop Me Now (1984)
Proponuje: Giovanna
Creation to norweski duet, do którego należeli pochodzący z Larvika: Geir Olav Bokestad (gitara, wokal, instrumenty klawiszowe) i Per Kristian Indrehus (wokal i gitara). Oboje należeli wcześniej do młodzieżowej grupy Drama.
Swój pierwszy album „The Real Thing” nagrali w 1984 w Londynie pod okiem Mervyna Guya Fletchera. Promowała go jedna z największych i najbardziej udanych kampanii PR w norweskiej branży muzycznej. Płyta sprzedała się w ponad 25.000 nakładzie. Kontynuację sukcesu przyniósł im drugi album „Blue Sky” (1985) wyprodukowany przez Ulfa Wahlberga. Sprzedaż tym razem przekroczyła 35 000 płyt. W tym samym roku wydali też kompilację „My Present”. Album „Jungle Rhythms” z 1986 r. nie spotkał się już z tak dużym zainteresowaniem i rok później duet wrócił do dawnego zespołu Drama.
Ostatni album „Vibes” wydali w 1997 r. Próba reaktywacji Creation nie powiodła się jednak. Indrehus postanowił kontynuować pracę w branży muzycznej jako producent i aranżer, natomiast Bokestad przeniósł się do Szwecji.
Utwór „Don't Stop Me Now” pochodzi z albumu „The Real Thing”. Autorem muzyki był Per Kristian Indrehus, słowa napisał Mervyn Guy Fletcher - ur. 1944 r. angielski autor piosenek związany z muzyką pop, aktywny od lat 60-tych do teraz.

Durango - Come Without Warning (1986)
Proponuje: Jolka69
Pod pseudonimem Durango ukrywa się Martin Mann - ur. 10 marca 1944 r. w Wiedniu niemiecki piosenkarz, kompozytor, autor tekstów i producent.
Uczył się w konserwatorium muzycznym w Wiesbaden. Zdobył też wykształcenie teatralne i taneczne. Został odkryty przez Michaela Holma i w 1970 r. wydał swój pierwszy singiel „Cecilia/Das Ist Die Ruhe Vor Dem Sturm”. Kilka razy pojawił się w telewizyjnych programach muzycznych, w tym „ZDF-Hitparade”. W 1981 r. wziął udział w eliminacjach do Konkursu Eurowizji z utworem „Boogie Woogie” i zajął trzecie miejsce. Wydał 5 albumów, w tym jedną kompilację. Pisał dla takich wykonawców jak: Jurgen Marcus, Roland Kaiser, Chris Roberts, Roberto Blanco, Veronika Fischer, Rex Gildo, Die Klostertaler, Gaby Albrecht, Wencke Myhre, Flippers, Ingrid Peters, Tony Marshall, Rosanna Rocci, Marianne & Michael i innych.
„Come Without Warning” wydano 1986 r. Jego producentem był Horst Hornung (a.k.a. John Boogie, Tino Zorilla)- niemiecki piosenkarz szlagierowy, autor piosenek i producent.

Hot Shot - Fire In The Night (1981)
Proponuje: Djjack
„Fire In The Night” to singiel promujący pierwszy album tercetu - „Midnight Tube” z 1981 r. Utwór znalazł się też na drugim albumie „Hot Shot” (1984).
Autorami utworu są Patric Perquee (właśc. Peter Giesecke) , który pisał dla m.in. Nicky Onidis, Laban, Lisa Lagoda, Isabel Varell, Night Society czy Kai Morgan, oraz Silvian Tartue (a.k.a. Uschi Nerke) - ur. 14 stycznia 1944 r. w Komotau była konferansjerka, obecnie architekt.

Kenny Martinez - Princess Of The Night (1987)
Proponuje: Albert74
Jedyny singiel niemieckiego projektu, wydany w 1987 r. przez BLM Music.

Punch - Love Me (1985)
Proponuje: Darzeb
Niemiecki projekt Punch wydał dwa single: „Love Me” w 1985 r. oraz „Punch” w 1987.
Autorami „Love Me” są Heinz Gauß i Thomas Haufe. Producentem singla był niemiecki DJ, producent i autor piosenek Rainer Streubel.

 Papa

 5 
 : 22-03-2017 14:03:34 
Zaczęty przez Eva - Nowe: wysłane przez Giovanna
Adeline Thomas - Coeur Tambour (Pour Toi) (1989)
Proponuje: Jolka69
Jedyny singiel francuskiego projektu. Autorami utworu są Milan Zdravkovic i Pierre Zito. Wydano go też w wersji instrumentalnej.

Feja - Zabytaja Pensja
Proponuje: About_Blank

Jessica Brown - Revelation (1983)
Proponuje: Kendo
Jedyny singiel włoskiego projektu. Utwór wydano w wersjach Vocal, Instrumental i Reprise.
Autorzy nagrania to gitarzysta Massimo Matrisciano oraz pianista, kompozytor, aranżer i autor tekstów Alessandro Balestrini.
Singla wyprodukował producent, muzyk, aranżer, inżynier dźwięku i programista Gaetano Vituzzi.

Loui$ - Summer In The Dark (1986)
Proponuje: Albert74
Pod pseudonimem Loui$ ukrywa się pochodzący z Turynu piosenkarz, gitarzysta, autor piosenek i aranżer Luigi Fregapane.
Utwór „Summer In The Dark” pochodzi z drugiego singla „Rocks Mumbling Cha Cha Cha / Summer In The Dark” z 1986 r. Jego autorzy to Gianni Tirelli i Luigi Fregapane.
Ostatniego singla Loui$ wydał w 2011 r. i było to „D.J. Control”.

Marina Marfoglia - Lady Star (1987)
Proponuje: Emmy72
Marina Marfoglia to ur. 15 maja 1946 r. w Rzymie była aktorka, piosenkarka, modelka i tancerka, aktywna w latach 1978-1983.
Karierę zaczynała jako fotomodelka. Od 1965 r. do początku lat 80-tych występowała w filmach kina autorskiego i komediach. Należała też do baletu Don Lurio oraz do Il Bagaglino. Występowała również w programach telewizyjnych.
W 1978 r. nagrała singla „Show Show Show”, a w 1980 „Prendimi Toccami". Kolejne single to „Amare... E” (1982) oraz „Peppermint Hula Hoop” (1983), który dzięki dobrej promocji zdobył sukces.
Następnie w 1985 r. wydała „Estate Tropical”, a dwa lata później „Una Vita Con Te” oraz mini album „Io... Marina Marfoglia”. W 1988 r. pojawił się drugi album „Roma Pazzo Pazzo Amore” i singiel „Balliamo Noi Lambada” w 1990 r.
Obecnie nadal związana jest z tańcem, pracuje jako koordynator techniczny i dyrektor artystyczny Federazione Italiana Danza.
Autorami utworu „Lady Star” są Roberto Lipari i Marina Marfoglia. Znalazł się na minialbumie „Io... Marina Marfoglia”.

Pierre Bachelet - Vingt Ans (1987)
Proponuje: Djjack
Pierre Andre Bachelet to ur. 25 maja 1944 r., zm. 15 lutego 2005 r. francuski piosenkarz, kompozytor, autor piosenek, gitarzysta i klawiszowiec. Używał też pseudonimu Andrew Bacson. Karierę muzyczną rozpoczął w założonym przez siebie duecie Resonance, który tworzył z Matem Camisonem. Pisał muzykę do reklam i filmów dokumentalnych. Swoją pierwszą piosenkę nagrał w 1974 i była to ścieżka dźwiękowa do filmu „Emmanuelle”. Współpracował z Georgem Chakirisem i Veronique Jannot. Wydał kilkanaście albumów. Zmarł w 2005 roku na raka płuc.
„Vingt Ans” to singiel promujący album „Pierre Bachelet” z 1987 r. Autorzy nagrania to Pierre Bachelet i Jean-Pierre Lang.

Tato - Crazy Boy (1985)
Proponuje: Masu80
Utwór wydano w wersjach Extended i Instrumental.
Autorami są prawdopodobnie Claudio Puccio i Salvatore Grieco. Aranżacją zajął się znany włoski kompozytor, aranżer, producent i gitarzysta Marco Tansini, a produkcją Jacques Fred Petrus, ur. 22 lutego 1948 - zm. 8 czerwca 1987, włoski kompozytor, aranżer, producent, gitarzysta biznesman i wydawca, określany jako pionier włoskiej muzyki tanecznej.

 6 
 : 21-03-2017 01:03:08 
Zaczęty przez DJComandor - Nowe: wysłane przez DJComandor
juz znalazlem to jest to https://www.youtube.com/watch?v=U2NGXKDIBMc 

 7 
 : 18-03-2017 14:03:26 
Zaczęty przez Dziunio - Nowe: wysłane przez Giovanna
U mnie kolejność przypadkowa, bo nie mam i chyba nie będę mieć nigdy swojego nr 1  Z języczkiem

- Real Life – Send Me An Angel
- Pet Shop Boys – In The Night
- Alphaville – Next Generation
- Hugh Bullen – Night Girl
- J.D. Jaber – Don’t Wake Me Up
- Matia Bazar – Ti Sento
- Paul Parker – Right On Target
- C. Dorian – Hey Hey I’m Running Away
- Wolfsheim – The Sparrows And The Nightingales
- Ultravox – Reap The Wild Wind
- Dario Dell'Aere – Eagles In The Night
- Solid Strangers – Vision Of The Night
- Aki – Magic Love
- One Of Them – Jump In
- Dj’s Project – Birthday Girl
- P4F – Diamond
- People Like Us – Deliverance
- Florence – Trading Love
- Split Mirrors – The Right Time
- My Mine – Juaresh

 Papa

 8 
 : 18-03-2017 13:03:28 
Zaczęty przez Avena - Nowe: wysłane przez Emmy72
 :)Witam !!!
Moja propozycja do płyty tygodnia to troszkę nowsze rytmy z kręgu New Generation Disco
Lubię też taką odmiane Italo Disco i proponuję album Miko Vanilla - Life In Rome
https://beachclubrecords.bandcamp.com/album/miko-vanilla-life-in-rome
Pozdrawiam Emil Uśmiech
Zrealizowane !

 9 
 : 17-03-2017 11:03:48 
Zaczęty przez Dziunio - Nowe: wysłane przez Body_73
To i ja swoją cegiełkę dołożę:

1. Fancy - Flames Of Love
2. Dave Merlin - Electric Nights
3. Savage - Only You
4. Sandra - Maria Magdalena
5. Alphaville - Forever Young
6. New Romantique - Shy Like A Angel
7. Pet Shop Boys - It's A Sin
8. Pet Shop Boys - Suburbia
9. F.R.David - Words
10. Ryan Paris - Dolce Vita
11. Gazebo - Love In Your Eyes
12. A-Ha - Take On ME
13. The Twins - Love System
14. Joy - Touch By Touch
15. C.C.Catch - Jump In My Car
16. Silent Circle - Touch In The Night
17. Modern Talking - Just We Two (Mona Lisa)
18. The Hurricanes - Only One Night
19. C.C.Catch - Stangers By Nights
20. Luisa - Parole

 10 
 : 16-03-2017 20:03:59 
Zaczęty przez Eva - Nowe: wysłane przez Giovanna
Anita - Amoureuse (1984)
Proponuje: Devil
Jedyny singiel francuskiego projektu. Na stronie B singla znajduje się utwór Latina America.
Autorami i producentami singla byli Bernard Torelli i jego przyrodni brat Jean-Pierre Massiera.

David Davil - Men Of My Generation (1984)*
Proponuje: Gebesz
Pod pseudonimem David Davil kryje się ur. 1960 r. w Rzymie pianista, kompozytor i producent Riccardo Gnerucci. Występował też pod pseudonimem Richard Gnerus, a w latach 70-tych należał do grupy Ars Nova. Studiował w Conservatorio Di Santa Cecilia w Rzymie. W 1983 r. po uzyskaniu dyplomu pracował jako klawiszowiec z największymi nazwiskami we Włoszech, m.in. Lorettą Goggi, Claudio Baglioni i Heather Parisi. W międzyczasie uruchomił w domu małe studio nagrań i komponował muzykę w różnych gatunkach. Stworzył wtedy na fortepianie cztery akordy powtarzające się w utworze „Men Of My Generation”. Następnie dołożył wielościeżkowy, modny w tamtym czasie chórek. Na koniec skomponował całą melodię i tekst w języku angielskim.
Stając przed wyborem wejścia do jednej z dwóch największych wytwórni tanecznych w tym okresie - Baby Records w Mediolanie, a Best Record Claudio Casaliniego w Rzymie, postanowił zostać w swoim mieście. Casalini, którego wtedy nie znał, oszalał po usłyszeniu piosenki, jednak trzeba było dobrze ją nagrać. Zarezerwowano więc w tym celu studio Titania Recording, w którym nagrywali m.in. Gazebo i Mike Francis. W ciągu tygodnia Gnerucci nagrywał, programował i aranżował sam a inżynierem był Thierry Tizorin. Chórków udzielili dwaj brytyjscy muzycy sesyjni, a głównego wokalu oczywiście Gnerucci. Natychmiast wydano singla w lutym 1984 r., w ciągu tego miesiąca nagrano także kosztowny wideoklip, przy którym współpracowało 20 osób. Singiel sprzedawał się w całej Europie, lecz najchętniej słuchano go we Francji, gdzie pojawił się nawet w krajowym radiu.
Kilka miesięcy później Gnerucci wyprodukował "Shadows Of The Night" w wykonaniu King Konga, czyli Toma Bocanelliego - Amerykanina włoskiego pochodzenia, który z Ohio przybył do Włoch w poszukiwaniu szczęścia w muzyce tanecznej. Singla wydano w Mediolanie przez Discomagic Records i do którego pod koniec 1984 r. również nakręcono wideoklip.
Riccardo Gnerucci pracował w teatrach Salone Margherita i Teatro Quirino. Aktualnie pracuje w Studio X Recording.

John Ryel - Magic Land (1990)
Proponuje: Jolka69
John Ryel (właśc. Giovan Battista Tumbarello) to ur. 29 kwietnia 1962 r. włoski muzyk, wokalista i producent, znany też jako Gatsby. Obecnie zajmuje się głównie produkcjami video, filmami reklamowymi i działalnością marketingową z tym związaną. Przy różnych projektach z lat 80-tych współpracował z m.in. Alberto Carpanim (Albert One), Marco Tansinim, Simoną Zanini, Roberto Gasparinim, Renato Cantele, Claudio Barluzzim czy Stefano Dianem.
"Magic Land" to jeden z dwóch z singli jakie wydał pod pseudonimem John Ryel (pierwszym było "The Best Of My Love" z 1986 r.). Autorami utworu są John Ryel i Susanna Dal Gesso - włoska piosenkarka, muzyk, autorka piosenek, producentka, choreografka i trenerka wokalna, aktywna szczególnie w latach 90-tych.

Nicolai - Why Do The Wolves Wanna Kill Me (1984)
Proponuje: Giovanna
Pod pseudonimem Nicolai kryje się prawdopodobnie Nicolai Grey, który na jedynym albumie projektu - "Darling With Toys" z 1984 r. - występuje jako skrzypek, wokalista i aranżer. Z tego albumu pochodzi singiel "Why Do The Wolves Wanna Kill Me", którego wyprodukował Billy Bolero (właśc. Lars Hansson) szwedzki gitarzysta, basista, klawiszowiec, tamburynista, autor tekstów, aranżer, producent i założyciel Bolero Records.
Nicolai wydał też single "The Thing" (1983) - nagrany w wersji włoskiej pod tytułem "Ananas", oraz "Sensation" (1984).

Peter Griffin - Step By Step (1980)
Proponuje: Djjack
Peter Griffin (właśc. Peter Kamp) to ur. 17 grudnia 1939 r., zm. 17 stycznia 2007 r. niemiecki piosenkarz, aktor, tancerz; posiadał też swoje restauracje i i dyskotekę. Zadebiutował w 1977 r. z singlem „I Hate The Music”. Popularność przyniósł mu utwór „Spiderman”.
Wydał 2 albumy, pierwszy to „Hurricane Is Coming” w 1980 r., drugi - „Step By Step” rok później
„Step By Step” to singiel z drugiego albumu artysty. Jego autorzy to Peter Griffin, Chris Byxton oraz niemiecki inżynier dźwięku Peter Vaylon (Peter Wagner-Rudolph). Utwór stał się hitem, wydano go też na rynku amerykańskim.

The Creatures - Inspiration (1983)
Proponuje: Albert74
"Inspiration” to utwór z albumu "L'Altro Mondo Studios" z 1983 r. Pojawił się także na albumie "Booster" i singlu "Maybe One Day" z 1984 r.
Autorami utworu są Mario Flores i Maurizio Sangineto (Sangy).

The Monotones - Zero To Zero (1980)
Proponuje: Kendo
"Zero To Zero" to singiel z 1980 r. wzięty z jedynego albumu grupy - "The Monotones".. Na stronie B singla znajdziemy też "Zerotone Music".
Producentem singla był Jaap Eggermont. Autorami utworu są Lucia Eggermont - ur. 5 stycznia 1951 r. w Winterswijk holenderska autorka piosenek, żona wspomnianego Jaapa, oraz holenderski team producencki Cat Music, do którego należeli: Aart Mol, Cees Bergman, Elmer Veerhoff, Erwin Van Prehn i Geertjan Hessing. Cała piątka tworzyła też w latach 70-tych rockową grupę Catapult, a następnie parodyjną grupę Rubberen Robbie.

-* opis na podstawie informacji od autora piosenki

Strony: [1] 2 3 ... 10
TOP80 na Facebooku
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Power Play Tygodnia
Proponuje: Robert Lato
Wykonawca: Schultheis
Tytuł: Va Te Faire Voir
Rok:1987