Sprawdź:
Zobacz:

ITALO DISCO - OKŁADKI WINYLOWYCH PŁYT Z LAT 80's

Słuchając muzyki z gatunku Italo Disco – wielu z Was przy dźwiękach muzyki łatwej, miłej i przyjemnej nie zastanawia się nad oprawą zewnętrzną - jaka przecież towarzyszyła wydawaniu winylowych płyt w latach 80's (głównie chodzi tu o tzw. „single”).

Poruszamy ten temat uważając, iż jedną z może drobnych – ale istotnych przyczyn dobrego czy słabego sprzedawania się krążka był marketing, a w konkretnym odniesieniu OKŁADKA winylowego krążka. Być może i słusznie uważano, że przecież płyta to też towar nie tylko dla koneserów muzycznych dla których już sam fakt pojawienia się nowości znanego artysty oznaczał sukces i zapewniał potężny nakład wydawniczy i dochody na oczekiwanym poziomie. Bo przecież koneserzy i fani konkretnych wykonawców kupili by nowe nagranie tak czy siak, niezależnie czy jest ładnie opakowane czy nie. Ale trzeba też zwrócić uwagę, że wielu artystów wydawało w tamtych czasach bądź pod różnymi „pseudonimami”. albo też – były to niestety tzw. gwiazdy jednego czy kilku zaledwie utworów. Dlatego przypuszczalnie tak ważną rolę i szansę jakiegokolwiek sukcesu mogła właśnie stanowić ładna, przyciągająca wzrokiem oraz zachęcająca do kupienia – okładka. Ciekawostką jest, że już w końcówce lat 70's, gdy na parkietach królowało jeszcze disco - wytwórnie muzyczne tłoczyły winylowe krążki przykładając dużą uwagę na wizualną oprawę płyt. Tak właśnie tworzono drugie oblicze, gdyż poza muzyką - potencjalny nabywca mógł "nacieszyć oko" piękną, zmysłową - okładką.Przy tym wszystkim niezależnie od intencji komercyjnych – należy zauważyć, że okładki bardzo się różniły. Jedne cechowała wielka finezja i śmiało można by je określić mianem rysunkowego arcydzieła, bo były tak banalne i kiczowate – że aż piękne (przykłady powyżej).
Inne natomiast emanowały prostotą, miernością i brakiem kolorystyki - co po prostu prawie wcale nie przyciągało oka tak by je chociaż dłużej niż sekundę oglądać (przykłady poniżej).

A oto proste przykłady takich skrajności :

Przykład 1 :

     

Przykład 2 :

     


Zachęcamy do przeglądnięcia niewielkiej, bo zawierającej zaledwie 450 okładek galerii - licząc na to, że na naszym topowym forum (tu klikaj - LINK) wypowiecie się w tym temacie, jak i również sami zaproponujecie dodanie do galerii najładniejszych bądź ciekawych okładek z winyli Italo Disco lat 80’s. Póki co galeria dotyczy Italo Disco – czyli muzyki tu wiodącej i dla której dawno … dawno temu ta internetowa witryna powstała.

GALERIA OKŁADEK 80's ITALO DISCO


Możecie także zaproponować Wasze TOP10 najładniejszych okładek Italo Disco - zarówno z tutejszej galerii jak również innych zbiorów - a niebawem na podstawie Waszych typów takie zestawienie (graficzne) powstanie i będzie co jakiś czas aktualizowane (TOP10 Italo Disco Covers).

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

40484 Wyświetleń
TOP80 na Facebooku
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Power Play Tygodnia
Proponuje: Nika
Wykonawca: Blue System
Tytuł: Lisa  Said
Rok: 2009-03-13
Słuchaj Radia TOP80
Radio TOP80 - gra PiloNet
Valerie Dore - The Night (Remix)
0 (100) słuchaczy
Valerie Dore
Italy 1984
Poprzednio graliśmy...
Twoje ulubione...
Program Radia TOP80
18:00
ZOSTAŃ DJ-EM!
PiloNet
19:00
Z Muzycznej Szafy
PiloNet
20:00
Propozycje do Listy NG
NetManiak
21:00
Augustowskie Noce
Nika
Zamów Piosenkę
Teraz i Ty możesz zagrać w radio!
Wpisz poniżej fragment tytułu/wykonawcy utworu, który chciałbyś zaprezentować innym:
System inteligentnie podpowie piosenki, nawet jeśli zrobisz literówki.
Wypróbuj, zobacz jak łatwo teraz znaleźć utwór co do którego nazwy i pisowni nie byłeś pewien.
Jeśli Ci się spodoba, podziel się wrażeniami z innymi i zaproś do wspólnej zabawy :)