Sprawdź:
Zobacz:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek:

Piractwo, Orwell i duże pieniądze

 (Przeczytany 1249 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
misiaczek
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Debiut: 2008/05/18
Wiadomości: 845


to nie pampers z jakimś co nieco tylko podusia :)


« : 21-01-2010 18:01:07 »


Przyglądam się spokojnie, co dzieje się "w temacie" walki z piractwem (oczywiście nie tym transportowym, morsko-lądowym).

Ostatnio:
HADOPI – francuskie komando[/color], które ma zajmować się wyszukiwaniem piratów w internecie, a następnie odcinaniem ich od tegoż, popełniło małe fopa na na starcie swojej kampanii PR. Zaprezentowano logo tej nowej organizacji, które zostało stworzono z użyciem spiraconej czcionki. Autor czcionki zauważył to, jednocześnie pamiętając, że czcionka została wykonana wyłącznie do korporacyjnego użytku France Telecom/Orange, o czym nie omieszkał powiadomić świata. Hadopi desperacko szukało nowej czcionki, a FT wspaniałomyślnie zapowiedziało, że wybaczy wpadkę. Autor czcionki ponoć nie i zamierza wystąpić na drogę sądową.
Można się, oczywiście, z tego pośmiać, ale to pokazuje, że każdy z nas może (i każdy z nas jest) zostać piratem. Często nieświadomie, często bez złych intencji. O ile w tej sprawie ktoś tam się może zaczerwieni, ale z pewnością nikt HADOPI nie odetnie od internetu. My nie mamy takiego luksusu (na razie mamy, ale kto wiem, kiedy i u nas wprowadzi się te nowe wynalazki).
[/size]
(źródło: http://www.miasik.net/archive/2010/01/hadopi-pierwsze-potkniecie/)

Niedawno:
Chiński sąd stwierdził, że wiele systemów operacyjnych Windows Microsoftu łamało prawo własności intelektualnej chińskiej firmy. Chodziło o zastosowanie w Windows chińskich czcionek. Microsoft zapowiada apelację.
Pierwszy Pośredni Sąd Ludowy w Pekinie stwierdził, że Microsoft naruszył prawa własności intelektualnej chińskiej firmy - Zhongyi Electronic. Powód twierdził, że gigant z Redmond bezprawnie umieścił w swoich systemach operacyjnych czcionki objęte licencją właściciela.
Chiny - to łamanie praw
Jak podaje agencja AFP, chiński sąd stwierdził, że dwie chińskie czcionki, które znajdują się w drugiej edycji Windows 98, Windows 2000, Windows XP i Windows Server 2003 nie otrzymały właściwej licencji od ich właściciela. Gdy wyrok wejdzie w życie, Microsoft będzie zmuszony do zaprzestania sprzedaży wszystkich komputerów z tymi systemami. Zhongyi uważa, że werdykt uwypuklił fakt, iż każdy chińskojęzyczny system Windows narusza chińską właśność intelektualną, ponieważ znajdujące się w nich chińskie bazy danych zostały stworzone przez chińskie firmy. Microsoft zawarł z chińską firmą umowę ponad 10 lat temu na zastosowanie czcionek w systemie Windows 95. Zhongyi twierdzi, że licencja obejmowała użycie ich tylko w tej wersji OS, a Microsoft implementował je także w wersjach Windows od 98 do XP.

(źródło: http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,7265527,Microsoft_lamie_chinskie_prawa_wlasnosci_intelektualnej_.html)

To napewno nie jest ciekawostka:
ABW bierze Internet. Orwell już, czy jeszcze trochę?
A wszystko to dla naszego bezpieczeństwa, wewnętrznego i zewnętrznego, czyli wirtualnego.Pułkownik Krzysztof Bondaryk nie blokuje kariery swoim podwładnym. Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Teleinformatycznego i Informacji ABW, Michała Chrzanowskiego, jak to się mówiło za komuny – pchnął dalej. Chrzanowski stanął do konkursu na dyrektora NASK – Naukowo-Akademickiej Sieci Komputerowej i powalił swoją wiedzą i umiejętnościami innych kandydatów. 30 października został mianowany na to stanowisko przez minister Barbarę Kudrycką, „tańczącą ze służbami”, ale nie wszystkimi. Tylko z ABW.

Do konkursu przystąpiło 17 kandydatów. Komisja odbyła cztery posiedzenia i przeprowadziła dwuetapowe postępowanie. Komisja Konkursowa dokonała oceny kandydatów i postanowiła rekomendować Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego cztery kandydatury w następującej kolejności:

1) Michał Józef Chrzanowski,
2) Olaf Gajl,
3) Marek Średniawa,
4) Andrzej Zdzisław Bartosiewicz.

Komisja Konkursowa obradowała w następującym składzie:

1) dr hab. Paweł Węgrzyn – przewodniczący Komisji Konkursowej – przedstawiciel MNiSW,
2) mgr inż. Piotr Durbajło – przedstawiciel MNiSW,
3) mgr Jarosław Mojsiejuk – przedstawiciel MNiSW,
4) dr hab. inż. Andrzej Pacut – przedstawiciel NASK,
5) mgr Mirosław Maj – przedstawiciel NASK.

Informacja ta jest jednak błędna, ponieważ Piotr Dubajło nie jest przedstawicielem ministerstwa, ale podwładnym Chrzanowskiego, pracującym w ABW. Wcześniej w MSWiA, gdzie odpowiadał m.in. za funkcjonowanie numeru alarmowego 112 i realizację projektu PESEL2. Z MSWiA wyleciał po świątecznej jeździe na niebieskim kogucie. Po tym fakcie, specsłużby przesunęły go tymczasowo ze stanowiska zastępcy dyrektora Chrzanowskiego na stanowisko doradcy szefa ABW; inaczej nie mógłby zasiadać w komisji konkursowej oceniając swojego przełożonego. Drugi przedstawiciel MNiSW - Jarosław Mojsiejuk - członek Rady Programowej NASK z ramienia... HP, też dziwnym zbiegiem okoliczności wywodzi się z bliskiego kręgu znajomych szefa ABW z czasów jego działalności w TICONS, w której zasiadał też Bondaryk.
kcja przejęcia przez specsłużbę NASK była planowana od dawna - w ubiegłym roku wprowadzono do Rady Naukowej NASK dwóch przedstawicieli ABW - Chrzanowskiego i Maciąga, którzy wyróżnili się krytykując byłego dyrektora NASK za brak prywatyzacji części telekomunikacyjnej. Pracownicy NASK byli zastraszani trwającymi równolegle z wyborem nowego dyrektora NASK przesłuchaniami ABW w sprawie nietrafionej inwestycji NASK w opcje walutowe. Profesor Pacuta, kierownik laboratorium biometrii nagle trafił do szpitala.
Niektórzy profesorowie i członkowie Rady Naukowej NASK pamiętają czasy nacisków i metod działania innej służby w innym ustroju - SB w PRL - ale jakże podobne do tych, stosowanych przez ABW w demokratycznej III RP. Na razie w obawie o podsłuchy przestali korzystać z telefonów komórkowych i rozmawiać w pomieszczeniach NASK.
ABW przejęła kontrolę nad NASK, następne mogą być inne ośrodki akademickie.
Orwell już, czy jeszcze trochę?

(źródło: http://prawica.net/node/19589)

misiaczek
Papa

Zapisane

staram się pisać po polsku sensownie i na temat
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  
TOP80 na Facebooku
Porozmawiaj

TOP80 GG: 890


Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Power Play Tygodnia
Proponuje: GrzegorzN
Wykonawca: Al Bano & Romina Power
Tytuł: Tu, Soltanto Tu (Mi Hai Fatto Innamorare)
Rok: 1982
Słuchaj Radia TOP80
Radio TOP80 - gra PiloNet
Valerie Dore - The Night (Remix)
0 (100) słuchaczy
Valerie Dore
Italy 1984
Poprzednio graliśmy...
Twoje ulubione...
Program Radia TOP80
18:00
Muzyczny Koktajl
italomaniak71
20:00
Propozycje do Listy NG
Szikagier
22:00
ZOSTAŃ DJ-EM!
Nika
00:00
ZOSTAŃ DJ-EM!
PiloNet
Zamów Piosenkę
Teraz i Ty możesz zagrać w radio!
Wpisz poniżej fragment tytułu/wykonawcy utworu, który chciałbyś zaprezentować innym:
System inteligentnie podpowie piosenki, nawet jeśli zrobisz literówki.
Wypróbuj, zobacz jak łatwo teraz znaleźć utwór co do którego nazwy i pisowni nie byłeś pewien.
Jeśli Ci się spodoba, podziel się wrażeniami z innymi i zaproś do wspólnej zabawy :)
Szafeta
Słuchacze najaktywniej zamawiający piosenki w ostatnim tygodniu:
Tarman (100 zam. +42 sł.)
Piatnica Dariusz (88 zam. +52 sł.)
Djjack (56 zam. +23 sł.)
Darek1967 (41 zam. +16 sł.)
Mariano Italiano (37 zam. +28 sł.)
Stalowy72 (35 zam. +5 sł.)
Piotr71 (25 zam. +11 sł.)
Arsau6 (12 zam. +5 sł.)
Adamo 80 (9 zam. +4 sł.)
Sweety80 (7 zam. +3 sł.)
Body_73 (5 zam. +0 sł.)
Dmc (5 zam. +2 sł.)
NetManiak (5 zam. +6 sł.)
Maciek (3 zam. +0 sł.)
Nika (3 zam. +2 sł.)
Masterkovic (3 zam. +1 sł.)
AndyHandy1 (2 zam. +1 sł.)
Aneta70 (2 zam. +1 sł.)
Darzeb (1 zam. +0 sł.)
Adam (1 zam. +2 sł.)
Dziękujemy za współtworzenie repertuaru radia TOP80 Uśmiech