Sprawdź:
Zobacz:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek:

Lista Przebojów TOP80 NEW GENERATION DANCE CHARTS

 (Przeczytany 20664 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DanielP
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +1/-1
Offline Offline

Debiut: 2003/01/15
Wiadomości: 1685


« Odpowiedz #20 : 26-08-2014 11:08:04 »

Jestem ciekaw, dlaczego usunięto moją propozycję do listy z uwagą "nie ma powrotów" skoro z tej tabelki wynika, że powroty są ? Kolumna "urlop do". Co więcej, niektóre piosenki były już na liście po 2 razy !

http://top80.pl/extjs/dcsongs.php?l=1

Poza tym wydaje się logiczne, że skoro na liście top80 i na liście Bohlen-Anders są powroty, to i tutaj być powinny. W końcu to jest jedna witryna, jedna radiostacja i zasady powinny być takie same. Tym bardziej, że piosenek do listy NG jest zdecydowanie najmniej do wyboru.

« Ostatnia zmiana: 26-08-2014 11:08:09 wysłane przez DanielP » Zapisane
Giovanna
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +10/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Debiut: 2008/12/09
Wiadomości: 333WWW
« Odpowiedz #21 : 26-08-2014 20:08:51 »

Ups sorry że wtrąciłam się z Moscow Nights potem Uśmiech  Mrugnięcie wpisałam zanim sprawdziłam co jest  Z języczkiem

Zapisane
DanielP
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +1/-1
Offline Offline

Debiut: 2003/01/15
Wiadomości: 1685


« Odpowiedz #22 : 09-10-2014 09:10:07 »

No cóż... widzę, że dla jednych użytkowników "powrotów nie ma", ale dla innych oczywiście już są Uśmiech Fajnie, o to właśnie chodzi, o to Uśmiech

Zapisane
Robert_Lato
Moderator
Forumowicz
*****

Pomocna dłoń: +21/-0
Online Online

Płeć: Mężczyzna
Debiut: 2005/09/02
Wiadomości: 954


Całość muzyki Dietera Bohlena, Thomasa Andersa, BBB, London Boys, Sandry


WWW
« Odpowiedz #23 : 10-10-2014 21:10:59 »

REGULAMIN Listy NG DC

Niniejszy Regulamin Listy NG DC należy traktować jako obowiązujący - choć znając życie nie jest zapewne wersją "doskonałą" - zatem w przyszłości, uwzględniając różne warunki i przesłanki obiektywne - będzie odpowiednio na bieżąco modyfikowany ! Może się więc przytrafić, że coś co zostało niegdyś przez Nas wprowadzone, a przez Was zapamiętane uległo już modyfikacji - dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem przynajmniej raz na kwartał  Uśmiech
Poniżej przedstawiamy główne założenia - stan na chwilę obecną :

preg_replace('/(.{39})/u', '$1 ', '____________________________________________________________________')
Lista Top80 NG DC powstała w celu prezentowania pełnej i reprezentatywnej gamy przebojów, które nawiązują do nurtu muzycznego lat 80-tych i stanowią niejako kontynuację muzyczną tej dekady.

Lista jest ukłonem w stronę fanów muzyki Italo Disco, Italo Dance nowej generacji oraz nowych nagrań chociażby tych wykonawców, którzy swoją muzyczną karierę rozpoczęli w ubiegłym wieku lub których nagrania są zbliżone do brzmień lat 80-tych.

Lista znajduje się w zakładkach forum tuż obok listy Top80 DC oraz Top10 B&A DC – a także pod linkiem:

http://top80.pl/page-p83.html

Na chwilę obecną zasady głosowania i umieszczania nagrań w propozycjach wyglądają następująco:


Zasady ogólne:

Każdy może oddać swoje głosy codziennie (raz na dobę) na różne od siebie piosenki.
W odróżnieniu od doby dziennej, która trwa od północy do północy - doba "listowa" trwa od 6:00  do 6:00. W trakcie głosowania aktualne notowanie pozostaje niejawne. Głosowanie zamyka koordynator, zazwyczaj w sobotę o godzinie 13:00. Zestawienie listy prezentujemy w tym samym dniu od godziny 20:00 na antenie naszego radia, zaś po nim około godziny 21:00 otwarte zostaje nowe głosowanie do kolejnego notowania.


Liczba głosów dla Topowiczów:

Każdy zarejestrowany użytkownik może oddać 1 głos (natomiast tzw. Mafiozi /osoby posiadające przy nicku znaczek "M"/ do 3, oraz Radiowcy również do 3) co dobę na różne od siebie piosenki. W trakcie głosowania aktualne notowanie pozostaje niejawne.


Moc oddanych głosów:

wszyscy zwykli forumowicze posiadają moc 1 pkt za głos na wybrane przez siebie nagranie.

To znaczy, że za jednym głosem (kliknięciem) idzie jeden punkt dla danej piosenki.

Osoby posiadające przy nicku znaczek "M" posiadają moc 2 pkt za głos na wybrane na siebie nagranie.


Propozycje do listy:

Każdy uczestnik zabawy może do każdego następnego notowania zaproponować jedną piosenkę.

Wszyscy głosujący posiadają 3 poparcia na propozycje umieszczone przez forumowiczów.

Co oznacza, że każdy z nas posiada 3 poparcia na tydzień do wykorzystania na różne od siebie piosenki.

Nagrania z propozycji można popierać dopiero po wstrzymaniu ich dodawania przez prowadzącego propozycje czyli zazwyczaj od wtorku od godz. 19:00.

Nie można poprzeć własnej propozycji.

Nie dublujemy wykonawców i zespołów co oznacza, że nie wolno podawać kolejnych piosenek tych samych zespołów czy wykonawców jeśli znaleźli się już oni w propozycjach, chyba że dany wykonawca wydał nagranie pod innym pseudonimem lub w duecie itp. z innym artystą/artystami.

Ważne :

NIE dotyczy to produkcji Kena Martiny ! - w tym przypadku bezwzględnie obowiązuje zasada TYLKO jednej piosenki - produkcji, niezależnie od aliasu,pseudonimu, nazwy, kooperacji, itd. (o uznaniu "kto  co" - będą na bieżąco decydować "moderatorzy" Listy NG).
Uzasadnienie ------>  na forum muzycznym : .

Nie wolno podawać do propozycji kolejnych piosenek tych zespołów lub wykonawców, którzy znajdują się już w poczekalni lub na liście głównej do czasu, aż z nich nie wypadną (w przypadku produkcji Kena Martiny - zasada analogicznie jw.)

Na liście i w propozycjach Top80 NG DC nie umieszczamy nagrań z lat 80-tych, a także nagrań stworzonych czy wykonywanych przez : Dietera Bohlena, Thomasa Andersa oraz C.C. Catch - (od tego jest inna lista),
  
Inne tzw. propozycje bohlenistyczne można dodawać - lecz z umiarem (w proporcjach). Jeśli moderatorzy stwierdzą, nagminność, uporczywość i chęć zmiany profilu listy NG -   będą ingerować !

Tę samą piosenkę można umieścić w propozycjach dwukrotnie pod rząd, później należy co najmniej raz pauzować - tak, aby propozycje nie stały się nudne itp.
 
Na chwilę obecną istnieje już możliwość powrotu na listę nagrań, które pojawiły się już wcześniej na liście Top80 NG DC, po odbyciu przez nich okresu karencji wynoszącego 52 tygodnie + ilość tygodni spędzonych na liście przez daną piosenkę.

O dopuszczeniu piosenki do propozycji lub jej niedopuszczeniu decyduje moderator i tylko on ma głos decydujący, czy dane nagranie pasuje do listy.

Piosenki są popierane przez pozostałych forumowiczów (lub nie Mrugnięcie )

3 utwory z największą liczbą poparć przechodzą do tzw. poczekalni i tam już walczą o wejście na listę w głosowaniu głównym.

Poczekalnia (3 piosenki z największą ilością poparć) jest prezentowana w sobotę podczas listy Top80 NG DC.

Podajemy do propozycji tylko te nagrania, które zostały wydane od roku 1991 do chwili obecnej oraz nie uwzględniamy w propozycjach i na liście tzw. coverów nagrań czy nowych wersji piosenek, których odpowiedniki oryginalne ukazały się wcześniej.

Nie uwzględniamy również Megamixów oraz Medley'ów nagrań, jak również tzw. Home production czyli remixów, megamixów, mixów, wersji maxisinglowych stworzonych przez fanów tej muzyki i nie wydanych oficjalnie na żadnym nośniku.

Preferujemy wersje podstawowe nagrań.

Wykluczamy również z naszej "zabawy" wszelkie instrumentalne wersje nagrań - zarówno te, które mają swoje odpowiedniki wokalne, jak i te, które powstały wyłącznie jako utwory muzyczne bez zawartości tekstu i wokalu.

Zgodność profilowa:

Proponujemy utwory tylko zgodne z profilem Listy NG, czyli taneczne i melodyjne nagrania z nurtu Italo-Euro Disco i pokrewne - tzw. style preferowane tj.....(Italo Disco, Euro Disco, Synth-pop, Pop, New Romantic, Hi NRG, Disco,  New Wave). Warunkowo w indywidualnych przypadkach dopuszczamy minimalne odstępstwa - jeśli nagranie mieści się w granicach zdrowego rozsądku. W takim przypadku decyzja zależna od moderatorów !  

Aby była pełna jasność, gatunki i style takie jak :
Reggae, Eurobeat, Euro House, House, Acid House, Techno, Tribal, Trance, Industrial, Hip-Hop, Dance, Latin, New Beat, Ambient, Pop-Rock, Rock, i inne "ciężkie" oraz pokrewne - NIE KWALIFIKUJĄ się na Listę NG !

Inne:

Utwór wpisujemy zgodnie ze schematem: osobno nazwa wykonawcy, osobno tytuł nagrania, każde słowo musi rozpoczynać się z wielkiej litery – nie trzymanie się tej zasady powoduje, iż dane nagranie będzie wykreślone. Utwór wpisany z błędem też może zostać wymoderowany.


Przykłady:

Ryan Paris – Sensation Of Love – prawidłowo
RYAN PARIS – SENSATION OF LOVE – nieprawidłowo
Ryan Paris – Sensation Love – nieprawidłowo

Uwaga - próby manipulacji listą skutkują wykluczeniem!

Zasady mogą zostać zmienione w każdej chwili przez koordynatora listy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy ;-)

preg_replace('/(.{39})/u', '$1 ', '____________________________________________________________________')

Sądzę, że teraz będzie już jaśniej jeśli chodzi o podawanie swoich propozycji.

Jeśli byłyby jakieś dodatkowe uwagi co do zamieszczonego powyżej regulaminu listy NG bardzo proszę o wpisywanie się w tym wątku poniżej.

Pozdrawiam w imieniu Administracji - Robert_Lato

« Ostatnia zmiana: 06-11-2020 16:11:00 wysłane przez Robert_Lato » Zapisane

Giovanna
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +10/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Debiut: 2008/12/09
Wiadomości: 333WWW
« Odpowiedz #24 : 10-10-2014 21:10:18 »

"Na chwilę obecną istnieje już możliwość powrotu na listę nagrań, które pojawiły się już wcześniej na liście Top80 NG DC, po odbyciu przez nich okresu karencji wynoszącego 52 tygodnie + ilość tygodni spędzonych na liście przez daną piosenkę."

To mi się podoba Uśmiech

Jednak skoro Reggae nie wolno dodawać do NG to może to samo wprowadzicie do Dance Charts?  Z języczkiem

Zapisane
Devil
Administrator
Forumowicz
*****

Pomocna dłoń: +32/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Debiut: 2001/02/28
Wiadomości: 479« Odpowiedz #25 : 31-01-2018 12:01:31 »

Drodzy TOP-owicze.

No i niestety, ale po wielu latach i przemyśleniach eliminujemy możliwość dodawania do propozycji tzw. medley-ów - czyli w zasadzie składanek złożonych w jedną całość z kilku utworów, a wykonywanych przez zespół (grupę lub indywidualnie) jako jedna piosenka.
 
Uważamy, że tak powstałe dzieła i kombajny muzyczne zmniejszają szanse pojedynczym utworom vocalnym i byłoby to nie "fair" - nadal utrzymywać taki stan rzeczy.

Piosenek jest w sumie tak wiele (kilka tysięcy) do wyboru - toteż zapewne nie będzie problemu wyboru odpowiedniej propozycji do Listy - bez "składanek" (mamy nadzieję, że choćby Francesco Napoli - ze swoim Balla Balla ....  też Nam to jakoś wybaczy)  Śmiech
 
Niniejszy aneks do Regulaminu wchodzi z dniem dzisiejszym - tj. obowiązuje już od aktualnych propozycji do 542 notowania Listy DC.

Przepraszamy za tę innowację - to dla dobra Listy -  i zarazem gorąco pozdrawiamy Mrugnięcie

Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  
TOP80 na Facebooku
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Power Play Tygodnia
Proponuje: Nika
Wykonawca: Dyva
Tytuł: Joy
Rok:2011
Słuchaj Radia TOP80
Radio TOP80 - gra PiloNet
Valerie Dore - The Night (Remix)
0 (100) słuchaczy
The Night
Valerie Dore
Italy 1984
Poprzednio graliśmy...
Program Radia TOP80
20:00
Lista Top80 NG DC #413
Jolka69
21:00
Sobotnia Dyskoteka
Jolka69
22:00
Sobotnia Dyskoteka
Nika
00:00
ZOSTAŃ DJ-EM!
PiloNet
Zamów Piosenkę
Teraz i Ty możesz zagrać w radio!
Wpisz poniżej fragment tytułu/wykonawcy utworu, który chciałbyś zaprezentować innym:
System inteligentnie podpowie piosenki, nawet jeśli zrobisz literówki.
Wypróbuj, zobacz jak łatwo teraz znaleźć utwór co do którego nazwy i pisowni nie byłeś pewien.
Jeśli Ci się spodoba, podziel się wrażeniami z innymi i zaproś do wspólnej zabawy :)