Sprawdź:
Zobacz:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek:

Lista Przebojow Top80 DANCE CHARTS - ZASADY (AKTUALIZACJA)

 (Przeczytany 13519 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Avena
Forumowicz
**

Pomocna dłoń: +8/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Debiut: 2004/12/12
Wiadomości: 2594


muza taniec muza taniec muza ....czy cos pominelam ??


« : 25-06-2012 20:06:45 »

Lista Top80 DC powstała w celu prezentowania pełnej i reprezentatywnej gamy przebojów, które królowały na parkietach dyskotek lat 80-tych.
Lista ma wieloletnia tradycję - istnieje od 26.08.2007 co jest gwarantem jej rzetelności.
Zasady doboru piosenek oraz głosowanie na nie wielokrotnie się zmieniały i zapewne będą się zmieniać w przyszłości. Jest to odzwierciedleniem działań Administracji , by zapewnić dobrą zabawę osobom traktującym listę zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Na dzień dzisiejszy zasady wyglądają następująco:

Zasady ogólne:

Każdy może oddać swoje głosy codziennie (raz na dobę) na różne od siebie piosenki.
W odróżnieniu od doby dziennej, która trwa od północy do północy - doba "listowa" trwa od 6:00  do 6:00
Z jednym małym wyjątkiem : w Niedzielę i do Poniedziałku rano do 6-stej jest tak, że użytkownik może oddać głos DWA razy (od 6-13 na poprzednie notowanie i od 22-6 na nowe). W trakcie głosowania aktualne notowanie pozostaje niejawne. Głosowanie zamyka koordynator/moderator, w Niedzielę o godzinie 13:00. Zestawienie Listy DC  prezentujemy w tym samym dniu od godziny 20:00 na antenie naszego radia, zaś po nim około godziny 22:00 otwarte zostaje nowe głosowanie (już do kolejnego notowania).

Liczba głosów dla poszczególnych grup Topowiczów:

Supergłosujący – mają do dyspozycji 7 głosów
Radiowcy – posiadają 5 głosów
„M’-kowicze – mają 5 głosów
Zwykli użytkownicy – mają 2 głosy

Status "supergłosującego" można wygrać w konkursie, prowadzonym podczas audycji Lista Przebojów Top80.

A teraz tzw. Moc oddanych głosów:

Zwycięzcy rankingu – moc 3 pkt za głos na wybrane przez siebie nagranie
„M”-kowicze – moc 2 pkt za głos na wybrane przez siebie nagranie
Zwykli użytkownicy – moc 1 pkt za głos na wybrane przez siebie nagranie

To znaczy, że za jednym głosem (kliknięciem) np. eMkowicza idą 2 punkty dla piosenki.

Głosy każdego uczestnika zabawy są oceniane przy pomocy matematycznie wyliczanego wskaźnika , promującego osoby które głosują często i trafnie przewidują które z nowych na liście piosenek zajmą wysokie pozycje. Wskaźnik jednocześnie jest obniżany osobom, które mało głosują i mają tendencje do popierania piosenek długo zalegających na liście.
Wyniki rankingu dostępne są na stronie: http://top80.pl/extjs/user_rank0.php

10 osób najwyżej ocenionych przez system za swoje głosowanie zostaje zwycięzcami rankingu.

"Osłabianie Dinozaurów":

Aby zapobiec zaleganiu utworów na liście przez dziesiątki tygodni, wprowadzono tak zwane osłabianie. Przez 6 tygodni każdy utwór żyje sobie własnym życiem.
Następnie zdobyte przez niego punkty są zmniejszane o 4% co tydzień.
w tygodniu 7mym (punkty minus 4% tych punktów)
w tygodniu 8mym (punkty minus 8% tych punktów)
itd...

Propozycje do listy DC :

Każdy uczestnik zabawy może do każdego następnego notowania zaproponować  jedną piosenkę. Zasadą jest, że w propozycjach nie mogą znajdować się nagrania wykonawców aktualnie granych na Liście DC jak i też tych samych wykonawców  - wcześniej wstawionych do propozycji (czyli, kto pierwszy ten lepszy).  Wyluzowany

Propozycje dodajemy od momentu otworzenia notowania (każda Niedziela godz. 22)  do Środy godz. 19 ! Jest to podyktowane wieloma względami obiektywnymi - mamy zarazem nadzieję, że niejako 4 dni to sporo czasu, aby propozycję wstawić. My również musimy mieć czas na moderację, przygotowanie audycji itp. Chcemy dać również większe szanse na "obiektywne" głosowanie już po prezentacji.

Nagrania z propozycji można popierać dopiero po wstrzymaniu ich dodawania przez prowadzącego propozycje czyli zazwyczaj od środy od godz. 19:00.

Zalecamy też, aby po zamknięciu moderacji raczej sprawdzić - czy propozycja nie została wykreślona. Do chwili wstrzymania możliwości dodawania propozycji Moderatorzy NIE WIDZĄ KTO propozycję wstawił ! Zrobiliśmy to umyślnie - aby osoby wyznaczone na Moderatorów List - nie sugerowały się osobowo, postępując przy tym merytorycznie i obiektywnie przy ocenie piosenki (a nie osoby wstawiającej propozycję). Tak więc wstawianie propozycji odbywa się domyślnie - anonimowo (co w sumie chroni też w pewien sposób osobę wstawiającą). Zdarza się niestety, że jakąś piosenkę musimy wykreślić. Staramy się to robić w miarę możliwości na bieżąco dając tym samym możliwość powtórnego wstawienia innej propozycji.

Są jednak tzw. przypadki "wątpliwe" wymagające, albo dokładnego sprawdzenia, albo interwencji drugiej instancji czyli - Administracji . Z reguły odbywa się to niestety tuż przed wstrzymaniem dodawania piosenek - wtedy też jesteśmy zmuszeni podejmować ostateczne decyzje (biorąc pod uwagę wszystkie Za i Przeciw), Mamy swoje wewnętrzne zasady, ustalenia i organizację pracy - a Wszyscy szanujemy czas nie tylko Słuchaczy i TOPowiczów, ale także Nasz.  

Sporadycznie, bardzo rzadko, ale jednak pojawiają się kontrowersyjne propozycje nagrań nigdy nie wydanych oficjalnie. W tych przypadkach również moderacja odbywa się szczegółowo i wnikliwie. Wtedy okazuje się czy nagranie przejdzie - czy też zostaje wykreślone.

Zastrzegamy sobie prawo do moderacji utworu podanego w propozycjach do listy w razie braku nośnika z proponowanym utworem (bądź też jego niedostępności) nawet w ostatniej chwili, w tym również po terminie zamknięcia propozycji.

We wszystkich przypadkach powód tzw. "wymoderowania" dla osoby wstawiającej JEST widoczny (należy najechać tzw. myszą na propozycję i powód się wyświetli !)

Wszelkie reklamacje prosimy zgłaszać do Administracji osobiście lub przez pocztę TOPu. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie - i wcale nie upieramy się, że werdykty są ostateczne. Wychodzimy z założenia, że Lista ma być ZABAWĄ wspólną - a nie powodem problemów. Generalnie jest tak - że muszą być ZASADY i schemat, którego staramy się trzymać i przestrzegać.  Uśmiech
 
Piosenki, które są w tzw. okresie "karencji" (urlopu) i nie mogą być dodawane do propozycji - można sprawdzić pod tym linkiem : http://top80.pl/extjs/dcsongs.php?l=0

Tę samą piosenkę można umieścić w propozycjach dwukrotnie pod rząd, później należy co najmniej raz pauzować - tak, aby propozycje nie stały się nudne itp.

Zakwalifikowane propozycje są prezentowane na cyklicznej audycji w każdą Środę o godz. 20.

Audycja z prezentacją nagrań z propozycji będzie odbywać się, o ile będzie wystarczająca ilość nagrań na dwugodzinną audycję - tj. około 20 nagrań.

Covery - a lista DC !

Przyjęliśmy zasadę "wpuszczania" na Listę DC - tylko utworów oryginalnych oficjalnie wydanych w latach 1980-90. Zasadą jest również, aby nagrania były wersjami głownie singlowymi i w żadnym wypadku remixami (chyba, że tylko w takiej wersji zostały wydane). Oznacza to również NIE akceptowanie licznych tzw. ewidentnych coverów (utworów dublujących, naśladujących, wzorowanych na oryginale).  Należy wyjaśnić, że za cover przyjmujemy nagranie, które powstało również w okresie 1980-90. Dopuszcza się zatem covery nagrań oryginalnych wydanych przed rokiem 1980 ! Bierzemy wtedy pod uwagę PIERWSZY w kolejności wydany cover nagrania ! Oczywiście wtedy taki cover musi być również zgodny profilowo z Listą DC.
  
Czasem zdarza się, że są wątpliwości – co jest oryginałem – co coverem.  Zdajemy sobie również sprawę, że w latach 80s powstało setki takowych nagrań  i nie wszystkie znamy, nie wszystkie jesteśmy w stanie zawsze obiektywnie ocenić. Jeśli  sami znacie takie nagrania, widzicie, że są w propozycjach – prosimy, aby Nam to zgłaszać ! Na dodatek w przeszłości na Liście DC znalazło się kilkanaście takich nagrań, które z różnych przyczyn przeszły sito. Zdarza się też, że czasem cover przerasta wartością  zgodności profilowej oryginał !  I zdarza się, że pomimo podejmowania wszystkich tych kroków i sprawdzania w procesie tzw. „moderacji” – jakieś nagranie prześlizgnie się i trafia do zagrania w środowej audycji, a potem do głosowania.
W takich przypadkach jak powyżej – ZAWSZE staramy się podchodzić to tego indywidualnie i kierować zdrowym rozsądkiem i dobrem listy ! Wywołuje to często niepotrzebne dodatkowe emocje, ale prosimy nie traktować tego jako działanie „złośliwe”.  

Od notowania 666 listy TOP80 DC NIE DODAJEMY DO PROPOZYCJI DC wszelkich nagrań w zakresie kompozycji / produkcji / wykonań Dietera Bohlena i Thomasa Andersa oraz piosenek wykonawców / zespołów dla których zostały one przez obu wyżej wymienionych Panów napisane w latach 80-tych zgodnie z zasadami listy Top10 B&A DC.

Wszelkie sprawy, uwagi  i wątpliwości dotyczące propozycji i Listy DC, zgłoszone w trybie „priv” Administracji TOP80 – będziemy ZAWSZE starali się rozwiązywać „polubownie”.

Głosowanie (popieranie).

Każdy z Nas posiada 7 poparć na tydzień do wykorzystania na różne od siebie piosenki (tyle głosów poparcia - ile możliwych wejść do tzw. poczekalni).
Niestety NIE można poprzeć własnej propozycji.

7 utworów z największą liczbą poparć przechodzi do tzw. poczekalni i tam już walczy o wejście na listę w głosowaniu głównym.
Poczekalnia (7 piosenek z największą ilością poparć) jest prezentowana w Niedzielę podczas listy Top80 DC.

Zgodność profilowa

Proponujemy utwory tylko zgodne z profilem Listy DC, czyli taneczne i melodyjne nagrania z nurtu Italo-Euro Disco i pokrewne z lat 80-tych (od 1980 r. do 1990 r. włącznie) - tzw. style preferowane tj.....(Italo Disco, Euro Disco, Synthpop, Pop, New Romantic, Hi NRG, Disco,  New Wave). Warunkowo w indywidualnych przypadkach dopuszczamy minimalne odstępstwa - jeśli nagranie mieści się w granicach zdrowego rozsądku. W takim przypadku decyzja zależna od moderatorów !  Wyluzowany

Aby była pełna jasność, gatunki i style takie jak :
Reggae, Euro House, House, Acid House, Techno, Tribal, Trance, Industrial, Hip-Hop, Dance, Latin,  Ambient, Rock, i inne "ciężkie" oraz pokrewne - NIE KWALIFIKUJĄ się na Listę DC ! Może natomiast zdarzyć się, że wybrane jednostkowo piosenki z gatunków New Beat, Pop-Rock - przejdą weryfikację i zostaną dopuszczone do Listy, ale będą to naprawdę bardzo indywidualne przypadki.

Wykluczamy również z naszej "zabawy" : wszelkie instrumentalne wersje nagrań - zarówno te, które mają swoje odpowiedniki wokalne, jak i te, które powstały wyłącznie jako utwory muzyczne bez zawartości tekstu i wokalu. A także wykluczamy : tzw. medleye - czyli de facto piosenki złożone z kilku utworów (jednego lub wielu wykonawców).

Opisy nagrań

Utwór powinien być wpisany zgodnie ze schematem czyli osobno nazwa wykonawcy, osobno tytuł nagrania.

Przyjmujemy za wyjściowe nazewnictwo ze strony www.discogs.com

Każde słowo powinno rozpoczynać się z wielkiej litery. Jest to ważne dla naszej bazy danych jak i ułatwia moderację. Zalecamy sprawdzać pisownię bowiem utwór wpisany z rażącym błędem w niektórych przypadkach może być po prostu wymoderowany (wykreślony). Szanujmy się nawzajem  Wyluzowany

Przykłady:
Radiorama - Chance To Desire – prawidłowo (zgodnie z discogs) : http://www.discogs.com/Radiorama-Chance-To-Desire/release/227638
RADIORAMA – CHANCE TO DESIRE – nieprawidłowo
Radiorama - Chanse To Dezire – nieprawidłowo

Uwaga - wszelkie próby manipulacji listą, złośliwości, wykorzystywania tzw. "podwójnych" kont itp. - skutkują czasowym zablokowaniem możliwości dodawania propozycji, głosowania lub wykluczeniem !


Zapraszamy do wspólnej zabawy ;-)

« Ostatnia zmiana: 09-12-2020 20:12:46 wysłane przez Robert_Lato » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  
TOP80 na Facebooku
Porozmawiaj

TOP80 GG: 890


Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Power Play Tygodnia
Proponuje: Adam
Wykonawca: Rose
Tytuł: Magic Carillon
Rok: 1984
Słuchaj Radia TOP80
Radio TOP80 - gra PiloNet
Valerie Dore - The Night (Remix)
0 (100) słuchaczy
Valerie Dore
Italy 1984
Poprzednio graliśmy...
Twoje ulubione...
Program Radia TOP80
20:00
Propozycje do Listy NG
Szikagier
22:00
Muzyczny Koktajl Mix
italomaniak71
00:00
ZOSTAŃ DJ-EM!
PiloNet
19:00
Z Muzycznej Szafy
PiloNet
Zamów Piosenkę
Teraz i Ty możesz zagrać w radio!
Wpisz poniżej fragment tytułu/wykonawcy utworu, który chciałbyś zaprezentować innym:
System inteligentnie podpowie piosenki, nawet jeśli zrobisz literówki.
Wypróbuj, zobacz jak łatwo teraz znaleźć utwór co do którego nazwy i pisowni nie byłeś pewien.
Jeśli Ci się spodoba, podziel się wrażeniami z innymi i zaproś do wspólnej zabawy :)
Szafeta
Słuchacze najaktywniej zamawiający piosenki w ostatnim tygodniu:
Tarman (147 zam. +93 sł.)
Sweety80 (129 zam. +93 sł.)
Sara (105 zam. +66 sł.)
Italomaniak71 (95 zam. +32 sł.)
Djjack (75 zam. +31 sł.)
Piotr71 (66 zam. +37 sł.)
Darek1967 (65 zam. +31 sł.)
Arsau6 (47 zam. +31 sł.)
GrzegorzN (25 zam. +5 sł.)
Stalowy72 (24 zam. +11 sł.)
Adamo 80 (21 zam. +6 sł.)
Malutka 68 (13 zam. +11 sł.)
Mariano Italiano (11 zam. +2 sł.)
mrmilkman (9 zam. +7 sł.)
Body_73 (6 zam. +2 sł.)
Nika (3 zam. +2 sł.)
Robinp (3 zam. +0 sł.)
Masterkovic (3 zam. +0 sł.)
Darzeb (3 zam. +5 sł.)
Gebesz (3 zam. +0 sł.)
Asahi (3 zam. +1 sł.)
NetManiak (2 zam. +1 sł.)
Dziękujemy za współtworzenie repertuaru radia TOP80 Uśmiech