Sprawdź:
Zobacz:
autor NetManiak 29-11-2007 11:11:00

Piątkowy ranek, gdańskie lotnisko imienia sławnego prezydenta. Ląduje opóźniony samolot z Kopenhagi. Pojawiają się artyści, witani przez fanów. Już nie ma odwrotu - czas Gali Italo Disco się zaczął. Wieczorem będziemy świadkami wielkiego wydarzenia - powtórki tego, co działo się prawie dwadzieścia lat wcześniej. O 15:00 próba generalna. Z wielkich głośników płyną znajome melodie, na scenie - twarze z okładek płyt.

Sopot, Opera Leśna, godzina 20:00 Ostatni widzowie zajmują swoje miejsca, reszta rozgląda się dookoła niecierpliwie oczekując otwarcia GALI. Wreszcie blask reflektorów - publiczność cichnie. Na scenie pojawia się Marek Sierocki.

Wita wszystkich zgromadzonych i w kilku słowach wspomina pamiętne czasy italo, po czym zapowiada pierwszą gwiazdę wieczoru.


Jest nim KEN LASZLO.

Niepozorny człowieczek z siwą bródką przedstawił swoje trzy największe przeboje w długich wersjach - Don't Cry , Tonight i Hey Hey Guy. Ten ostatni rozpoczął wyliczaniem 12345678... - Takie hity nie mogły pozostać bez echa.


Pierwsi odważni widzowie wspomogli Gianniego Coraini śpiewem i klaskaniem.


Pojawia się P. LION (Pier Paolo Pelandi).

Nastrój zmienił się błyskawicznie. Piosenkarz uspokoił publiczność rozpoczynając balladami A Song For You oraz Dream, by następnie zaśpiewać swój niezapomniany hit - Happy Children.


Występ ALBERTO "STYLOO"

poderwał całą publiczność z ławek.Miss You, Calling Planet Earth, Lucky Guy, Pretty Face wyśpiewane zostały przy niesamowitym tańcu. Artysta wił sie po scenie, skakał i biegał. Przenikliwe spojrzenie i skórzany ubiór dopełniały całość.


Prowadzący zapowiada kolejną gwiazdę: FRED VENTURA .

Do dziś w branży, robi remiksy między innymi dla Stinga. Jest wieloletnim przyjacielem Marka. Spotkali sie nie raz w Polsce i we Włoszech. Fred wystąpił przed laty (1989) w katowickim Spodku, a dziś na sopockiej Gali wyśpiewał The Years, It's My Time (tu głos Freda sie rozjechał - bo monitor zawiódł i W OGOLE nie słyszał muzyki - musiał śpiewać w ciemno), Heartbeat oraz Imagine. Publiczność domagała się bisu, skandując: Freddy !! Freddy !!!! No i Fred wrócił na scenę. Zanucił acapella krótki fragmencik, powiedział w naszym ojczystym języku, że nas kocha i dziękuje oraz ... zabrał kurtkę, którą zostawił na keyboardzie :))


ALBERT ONE

rozpoczął utworem Turbo Diesel. Był mile zaskoczony reakcjami ludzi z widowni. Poprosił operatorów, by światła skierowali nie na niego, ale na publiczność. Po tym zaprezentował Lady O, Secrets, For Your Love i Sing A Song.


Kolejny wykonawca, Mino Siciliano czyli DEL FARO,

występował już w Operze 19 lat wcześniej. Sala pękała wtedy w szwach. Podczas Gali zaprezentował Bandiera La Playa Del Sol , Baby Baby oraz wiązankę włoskich przebojów.


Marek zapowiada: "przed wami duet SCOTCH"

i wchodzi na scenę Vince Lancini ... solo :-P Wykaszlał Disco Band, Take Me Up i Mirage. Za kulisami narzekał, iż miał trudności z wyborem repertuaru. Zwykle występuje godzinę a tu czasu było znacznie mniej. Vince jest dziś muzykiem rockowym, a jego nieobecny partner z duetu - jazzmanem.


Ostatnia gwiazda wieczoru, RYAN PARIS

uraczył nas piosenkami Fall In Love, I Want to Love You Once Again, Dolce Vita, a na zakończenie swojego występu zaskoczył wszystkich składanką italo-hitów ( zawierała między innymi Around My Dreams, How Old Are You)


Wszyscy artyści wraz z Marcello D'Azzuro wychodzą na scenę. I myślicie, że to juz koniec ? Ależ skąd ! Punkt kulminacyjny i ... największa niespodzianka imprezy - wspólny występ wszystkich gwiazd! Odśpiewano wiązankę złożoną z najbardziej klasycznych hitów italo: Happy Children, Tarzan Boy i I like Chopin. Publiczność szalała do ostatnich chwil. Jednakże, mimo wielu wysiłków nie udało sie namówić żadnego artysty do bisów. Za to niezwykłym plusem całego przedstawienia był fakt, iż występy były z półplaybacku i mogliśmy posłuchać wykonawców NA ŻYWO.


Jednak to ciągle nie koniec wrażeń piątkowej nocy.

Część uczestników Gali trafiła na zorganizowaną przez top80.pl imprezę w klubie - SOPI. Kontynuowaliśmy tam szaloną zabawę aż do świtu i nie obyło się bez niespodzianek.

Nasz lokal zaszczycili swą obecnością prawie wszyscy wykonawcy.
Ich wejście wywołało ogólne poruszenie (pozytywne oczywiście). Był czas na autografy i zdjęcia, na rozmowę, a nawet potańczenie ze swoim idolem. Lokal pękał w szwach. Parkiet przez całą imprezę zapełniony był osobami tańczącymi przy dźwiękach italo. Prym wiedli Marcello i Styloo ;-)


Tak jak Gala Italo, tak też afterparty w klubie SOPI były bardzo udane. Pozostały nam cudowne wspomnienia i ...tysiące fotek.

Redakcja top80.pl pragnie złożyć podziękowania wszystkim, którzy mieli swój wkład w przygotowanie i prowadzenie Gali, jak i pokoncertowej imprezy.

7812 Wyświetleń | Oceny: (3 Ocen)
Artykuły działu
Historia Italo Disco 1/06/2008 Terminem Italo D...
Śmierć dynamiki 29/11/2007 Ci, którzy urod...
Italo na galowo - Sopot 2006 29/11/2007 Piątkowy ranek,...
Razormaid Records 21/11/2007 Wytwórnia Razor...
Old School House 21/11/2007 W drugiej połow...
Modern Talking 21/11/2007 Według danych i...
TOP80 Dance Party w Obornikach Wielkopolskich 21/11/2007 To nie była typ...
Antykwariat z winylami 19/11/2007 Muzyka Italo Dis...
TOP80 na Facebooku
Porozmawiaj

TOP80 GG: 890


Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Power Play Tygodnia
Proponuje: NetManiak
Wykonawca: Lonely Boys
Tytuł: Hold Me
Rok: 1986
Słuchaj Radia TOP80
Radio TOP80 - gra PiloNet
Valerie Dore - The Night (Remix)
0 (100) słuchaczy
Valerie Dore
Italy 1984
Poprzednio graliśmy...
Twoje ulubione...
Program Radia TOP80
21:00
Augustowskie Noce
Nika
23:00
ZOSTAŃ DJ-EM!
PiloNet
19:00
Z Muzycznej Szafy
PiloNet
20:00
Propozycje do Listy DC
Szikagier
Zamów Piosenkę
Teraz i Ty możesz zagrać w radio!
Wpisz poniżej fragment tytułu/wykonawcy utworu, który chciałbyś zaprezentować innym:
System inteligentnie podpowie piosenki, nawet jeśli zrobisz literówki.
Wypróbuj, zobacz jak łatwo teraz znaleźć utwór co do którego nazwy i pisowni nie byłeś pewien.
Jeśli Ci się spodoba, podziel się wrażeniami z innymi i zaproś do wspólnej zabawy :)
Szafeta
Słuchacze najaktywniej zamawiający piosenki w ostatnim tygodniu:
Italomaniak71 (184 zam. +94 sł.)
Tarman (159 zam. +71 sł.)
Stalowy72 (86 zam. +46 sł.)
Sara (82 zam. +41 sł.)
GrzegorzN (80 zam. +40 sł.)
Darek1967 (52 zam. +33 sł.)
Piter70 (37 zam. +28 sł.)
mrmilkman (28 zam. +12 sł.)
Malutka 68 (26 zam. +13 sł.)
Djjack (26 zam. +13 sł.)
Arsau6 (15 zam. +8 sł.)
Gorgona (15 zam. +8 sł.)
Adamo 80 (7 zam. +0 sł.)
NetManiak (5 zam. +3 sł.)
Ikarus161 (5 zam. +0 sł.)
Alex (5 zam. +2 sł.)
Igor_ZuczekH (3 zam. +2 sł.)
Piotr71 (3 zam. +0 sł.)
Asahi (3 zam. +2 sł.)
Gebesz (3 zam. +1 sł.)
Dziękujemy za współtworzenie repertuaru radia TOP80 Uśmiech